Švietimas

Mokslininkų atsakas į klaidinančią informaciją apie COVID-19 vakcinas: jos nepakeičia žmogaus DNR

Viešojoje erdvėje plintant visuomenę klaidinančiai informacijai apie tai, kad naujosios RNR (mRNR) vakcinos nuo COVID-19 gali visam laikui pakeisti žmogaus DNR, Europos žmogaus genetikos draugija informuoja, kad šios vakcinos žmogaus DNR nekeičia. Organizacija atkreipia dėmesį, kad nėra jokių įrodymų, patvirtinančių vis dažniau pasirodančius įtarimus, kad vakcinos gali pakeisti žmogaus DNR.

„Skiepijimo metu į žmogaus organizmą įvedamos molekulės, dėl kurių ląstelėse susidaro nekenksmingi, maži viruso fragmentai. Vakcina ląstelėse sukelia tam tikrų uždegimo požymių, kurie smarkiai suaktyvina imuninę sistemą ir sukuria atsaką į virusą. Taip žmogaus organizmas užprogramuojamas greičiau ir aktyviau reaguoti į užkratą įvykus realiam kontaktui su COVID-19“, – paaiškina Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas genetikas prof. Algirdas Utkus.

Vakcinacija apsaugo nuo sunkių COVID-19 formų, įskaitant ir galimas viruso komplikacijas. Individuali žmogaus genetinė struktūra (DNR) po vakcinacijos lieka nepakitusi. Paskiepijus stimuliuojama antikūnų ir gynybinių baltųjų kraujo kūnelių gamyba organizme, lygiai taip pat, kaip ir tada, kai natūraliai užsikrečiama virusine infekcija. Ląstelėse esanti mRNR itin greit suyra, todėl savarankiškai daugintis negali. Dėl šios priežasties mRNR fragmentas negali susijungti ar tiesiogiai integruotis su žmogaus DNR.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button