Švietimas

Ministrė: rugsėjį vaikai turi grįžti į mokyklas

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sako, kad pozicija dėl naujų mokslo metų yra aiški – visi vaikai turi grįžti į mokyklas.

„Visi sutarėme, kad nuo rugsėjo 1-osios dienos mokiniai privalo sugrįžti į klases, ir mes privalome būti tam pasirengę“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje antradienį sakė ministrė.

Pasak jos, rudenį naujus mokslo metus norima pradėti neįvedus privalomo testavimo dėl COVID-19. J. Šiugždinienės teigimu, testuotis moksleiviams bus rekomenduojama.

 

„Matome, kaip mūsų situacija gerėja. Tikrai turime daug vakcinuotų žmonių. Mūsų visuomenės imunitetas stiprėja. Tad norime rudenį atidaryti klases su rekomenduojamu testavimu“, – pažymėjo ministrė.

Prezidentas G. Nausėda antradienį su Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės ministrais aptars, kaip galėtų būti kompensuojami vaikų praradimai, patirti dėl COVID-9 pandemijos.

Didelis dėmesys vaikų psichologinei sveikatai, organizuos vasaros stovyklas

 

J. Šiugždinienė pažymėjo, kad šiuo metu vyksta pasiruošimas rugsėjo 1-ąją pasitikti moksleivius mokyklose.

„Pasiruošimas tikrai vyksta. Šiandien turime labai konkretų planą ir ugdymo praradimų kompensavimui, ir socialinei psichologinei vaikų savijautai gerinti“, – teigė ministrė.

„Pirmiausiai mums rūpi vaikų emocinė sveikata – siūlysime nuo rugsėjo pirmosios geros savijautos programą, kada mokyklose vaikai galės gauti papildomas psichologų konsultacijas, įgyvendinti fizines, menines veiklas. Tą vykdysime per kultūros paso platformą“, – pažymėjo ji.

 

Kartu J. Šiugždinienė sakė, kad ketinama sudaryti ir labiau prieinamas galimybes vaikams dalyvauti vasaros stovyklose.

„Tikrai pasiūlysime didesnes galimybes vasaros stovykloms. Jos bus organizuojamos tiek pačios ministerijos, tiek savivaldybių“, – teigė ji.

Anot jos, vaikams, kurie yra sudėtingesnėje situacijoje, vasaros stovyklas organizuos ir pati ministerija.

 

„Mes turėsime galimybę stovyklose matyti apie 5000 vaikų. Stovyklos bus tikslinės, tiek vaikų motyvacijai stiprinti, tiek psichologinei – emocinei sveikatai, tiek praradimams kompensuoti“, – teigė ministrė.

Tuo metu savivaldybės, tikino ji, į vasaros stovyklas galės sukviesti dešimtimis tūkstančių vaikų.

„Savivaldybės turi galimybes ir jau organizuoja stovyklas, panaudodamos neformalaus ugdymo lėšas, – čia mes planuojame apie 60–70 tūkst. vaikų“, – teigė ministrė.

 

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button