Švietimas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras perduodamas Vilniaus miesto savivaldybei

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą perduoti Vilniaus miesto savivaldybei trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Centrui perėjus savivaldybės žinion, jo funkcijos išliks panašios: ikimokyklinis ugdymas, vaikų ir suaugusiųjų neformalusis švietimas, vaikų ir jaunimo užimtumas, gyventojų poilsio organizavimas.

„Paslaugomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centre naudojosi Vilniaus miesto gyventojai, dėl to racionaliau būtų, kad centras ir priklausytų Vilniaus savivaldybei. Tikimės, kad sostinėje gyvenantys vaikai ir suaugusieji dabar turės dar daugiau galimybių turiningai ir pagal savo poreikius praleisti laisvalaikį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

 

Savivaldybei taip pat perduodamos Naujojoje Vilnioje esančios ir dabar nenaudojamos Vilniaus technologijų mokymo centro dirbtuvės. Šiose patalpose įsikurs besiplečiantis Vilniaus Žaliakalnio darželis-mokykla – planuojama įsteigti 6 grupes po 15–20 vaikų. Dirbtuvių patalpas numatyta pertvarkyti į sporto salę, kurioje treniruosis lengvosios atletikos, dvikovinių sporto šakų, meninės gimnastikos ir kiti sportininkai. Čia taip pat turėtų įsikurti ir Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialas, Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Valdorfo mokykla. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai optimizuojant pavaldžių įstaigų veiklą, atsisakoma perteklinių funkcijų, mažinami dubliavimo atvejai, administravimo išlaidos, racionaliau panaudojami finansiniai ištekliai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
1 metus

Nu viskas, reiskia patatys ten daugiabuciu, verslo centra arba maxima.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button