Švietimas

Lietuvos mokyklos mini Vasario 16-ąją: susivienijo bendrai didžiausiai pamokai

Šiandien, vasario 12 d. mokytojai visoje Lietuvoje rengia pamokas skirtas Vasario 16-ajai paminėti. Tačiau šiemet dalis mokytojų ją pasitinka kiek kitaip – virš 450 mokytojų prisijungė prie didžiausios bendradarbiavimo pamokos. Mokytojai, atradę porą savo klasei, bendradarbiauja ir veda jungtines pamokas. Šią iniciatyvą rengia projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ ir „Mokyklų tobulinimo centras“.

Projekto „Bendradarbiaujančios klasės“ iniciatorius, mokytojas Norbertas Airošius pasakoja, kad toks pamokų formatas, kai viena klasė bendradarbiauja su kitos mokyklos klase, vis labiau populiarėja Lietuvos mokyklose. Tokių pamokų svarba ypač išryškėjo pandemijos laikotarpiu, kai teko pasitelkti visus įmanomus resursus, siekiant sukurti kokybišką pamoką mokiniams.

„Lietuvos mokytojai yra bendradarbiaujantys, drąsūs išbandyti naujoves ir, žinoma, labai pilietiški. Labai džiaugiamės kiekvienu prisijungusiu ir jo sėkme. Informacinės technologijos, bendradarbiavimas ir išmani tinklaveika gali padėti mokytojams parengti nuostabių pamokų, mažinti pasiruošimo pamokoms laiką ir atverti naujas galimybes jų mokiniams. Mokytojai kartu parengė pamokas ir jas įgyvendins”, – teigia N. Airošius.

 

Jis priduria, kad bendradarbiaujant laimi visos pusės – tiek mokytojas, tiek mokinys, tiek ir mokyklos administracija. Atsiranda daugiau kūrybiškumo, mokytojai mokosi vieni iš kitų, pamokos tampa įdomesnės ir labiau įtraukiančios. Remiantis OECD tyrimais, pastebima, kad toks bendradarbiavimas daro teigiamą poveikį mokinių pasiekimams.

Ruošiantis didžiausiai bendradarbiavimo pamokai, mokytojai, iš daugiau nei 450 užsiregistravusiųjų, išsirinko savo mokomojo dalyko porininką ir kartu kūrė bendrą šios dienos pamokų planą. Be to, mokytojai turėjo galimybę keistis idėjomis ne tik tarpusavyje, bet ir su užsiregistravusiais mokytojais iš visos Lietuvos bei vieni iš kitų pasisemti kūrybiškumo. Šiandien jie porose veda pirmąsias bendradarbiavimo pamokas savo klasėms. Numatytos bendros jų temos – žinutė laisvė ir portretas Lietuvai.

Galiausiai, šią dieną vainikuos 12:00 val. vyksianti tiesioginė transliacija – jos metu mokiniai ir mokytojai dalinsis savo mintimis bei kūryba apie Lietuvą ir laisvę. Prie tiesioginės transliacijos kviečiami prisijungti visi norintys sudalyvauti ypatingoje vasario 16-ajai skirtoje pamokoje. Tiesioginę transliaciją galima stebėti čia.

 

„Mokyklų tobulinimo centro“ steigėja dr. Eglė Pranckūnienė džiaugiasi mokyklų susidomėjimu šia iniciatyva – tai tik parodo, kokia svarbi bendrystė ir palaikymas mokykloms. „Norisi pasidžiaugti tokiu mokyklų susitelkimu ir noru dalintis savo žiniomis bei idėjomis vieni su kitais. Tuo pačiu labai kviečiu mokyklas atrasti bendradarbiavimo galimybes, bendras idėjas ir pamokas ne tik esant ypatingai progai – tegul tai vyksta kasdien. Juk tai atneša neįkainojamą patirtį mokytojams ir kūrybišką, įdomų pamokų turinį mūsų mokiniams.“

Norintiems turiningai namuose su savo atžalomis paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, dalinamės keletu mokytojų idėjų iš didžiausios bendradarbiavimo pamokos.

Išsikepkite pyragą iš „Lietuvos gimtadienio pyrago knygos

Projektas „Lietuvos gimtadienio pyragas“ – tai Lietuvos kultūros sostinės Neringos ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos dovana visai Lietuvai! Patys geriausi ir originaliausi pyragų receptai iš įvairių šalies regionų ir savivaldybių bus sujungti į vieną Lietuvos gimtadienio pyragų receptų elektroninį leidinį. Vasario 15 d. Lietuvos gimtadienio pyragų receptais bus pasidalintas su visa Lietuva.

Parašykite gimtadienio sveikinimą Lietuvai

Ypatingam sveikinimui – ypatingas šriftas. Signato šriftas buvo kurtas ilgiau nei 6 mėnesius ir jis yra lygiai toks, kokį pamatysite Nepriklausomybės Akte. Jį galite nemokamai atsisiųsti ir suteikti savo sveikinimui dar daugiau autentiškumo ir to meto dvasios.

Surenkite viktoriną

Nors šios viktorinos skirtos moksleiviams, bet tėveliams gali tekti galvą taip pat gerai pasukti. Jaukus vakaras su visa šeima ir smagia viktorina – puikus būdas išlaikyti istoriją gyvą. Štai keli mokytojų sukurti „Kahoot“ klausimynai – 1-4 klasėms ir 5-12 klasėms.  

Įveikite „Minecraftiššūkį

Kartu su mažiausiais moksleiviais – pradinukais – nerkite į „Minecraft“ pasaulį ir įveikite šiuos nuotykius:

Kunigaikščių lobiai
Gediminaičių pilyje yra paslėpti lobiai! Susipažink su kunigaikščiais, išmok baltų dievus ir padėk Gediminui skaičiuoti.

Gelbstint Vytį
Keliauk į praeitį, sužinok Lietuvos herbo atsiradimo istoriją ir apgink Vytį nuo riterių invazijos bei kitų priešų!

Nepriklausomybės aktas
Tapk istorijos detektyvu ir rask vasario 16-osios dienos nepriklausomybės aktą bei sužinok apie Lietuvos signatarus!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button