Lietuvos kino centras, siekdamas didinti lietuviškų filmų prieinamumą šalies mokykloms, papildė Kino edukacijos ugdymo bazę naujais filmais ir jiems skirtomis metodinėmis medžiagomis.

Kino edukacijos ugdymo bazę papildė istorines temas – Lietuvos partizanų kovą ir tremtinių į Sibirą likimą – gvildenantys filmai: lietuvių kilmės amerikiečio Vinco Sruoginio ir švedo Jono Ohmano režisuotas dokumentinis filmas „Nematomas frontas” (2013 m.) bei  režisierės Giedrės Beinoriūtės dokumentinis-animacinis filmas „Gyveno senelis ir bobutė” (2007 m.). Į bazę taip pat įtraukti jaunosios kartos režisierių vaidybiniai trumpametražiai filmai, nagrinėjantys jaunų žmonių problemas, atspindintys jų emocinę savijautą: „Motinos diena” (režisierė Kamilė Milašiūtė, 2017 m.), „Iglu” (režisieriai Marija Kavtaradzė ir Vytautas Katkus, 2015 m.), „Plaukikė” (režisierė Giedrė Urbonaitė, 2013 m.). Iš kito laiko perspektyvos apie jaunų žmonių gyvenimą kalba ir lietuviškos kino klasikos vaidybinis filmas „Maža išpažintis” (režisierius Algirdas Araminas, 1971 m.), sukurtas Vytauto Bubnio apysakos „Arberonas” motyvais.

Šiuo metu bazėje, veikiančioje vaizdo dalijimosi platformos principu, yra 35 lietuviški filmai. Kiekvienam filmui parengta metodinė medžiaga. Ją sudaro filmo aprašymas ir analizė, filmavimo technikos bei kino kalbos pagrindai, informacija apie filmo kūrėjus, kino terminų žodynėlis. Taip pat kiekvienoje metodinėje medžiagoje pateikiami klausimai diskusijoms su moksleiviais, atskiroms pamokoms bei temoms pritaikytos praktinės užduotys.

Kad pedagogams būtų lengviau pasirinkti, kuriuos filmus žiūrėti su moksleiviais, sudarytos atskiros filmų programos, skirtos trims amžiaus  grupėms: 5-8, 9-10 ir 11-12 klasėms. Į kiekvieną filmų programą įtraukti vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai bei trumpametražiai filmai, sukurti jau pripažintų Lietuvos kino meistrų (Š. Barto, A. Stonio, A. Puipos, R. Banionio, J. Leikaitės, K. Vildžiūno, G. Beinoriūtės) ir jaunosios kartos atstovų (A. Blaževičiaus, R. Bartkutės, K. Milašiūtės, M. Kavtaradzės, K. Kaupinio) per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį.

Kino edukacijos ugdymo bazė patalpinta Lietuvos kino centro interneto svetainėje (tikslinė nuoroda: www.lkc.lt/edukacija). Ji skirta visiems pedagogams, kurie jau naudoja filmus mokymo procese ir kurie norėtų tai daryti. Užsiregistravę ir prisijungę prie bazės mokytojai kartu su savo moksleiviais gali kartu tiesiogiai internetu žiūrėti bazėje esančius filmus, parsisiųsti filmų metodines medžiagas. Ir filmai, ir metodinės medžiagos suteikiamos nemokamai.

Šiuo metu kino edukacijos ugdymo baze naudojasi per 650 Lietuvos pedagogų.

Kino edukacijos ugdymo bazė – tai tęstinė kino edukacijos programa, kurios tikslas – skatinti žiūrėti lietuviškus filmus, diskutuoti apie juos ir naudotis kinu kaip savarankišku informacijos šaltiniu formaliojo ugdymo procese.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist