Švietimas

Lenkų filologiją studijuojantiems – nemokamos studijos

Lietuvos strateginę partnerę Lenkiją būtina pažinti kiekvienam, tačiau tik Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto Polonistikos centre galima tapti ekspertais, kurie šią šalį geba analizuoti profesionaliai. Kalba, istorija, literatūra, kultūra ir t. t. – žinios, kurios suteikia gilesnį, modernesnį žvilgsnį į lenkų tautos ir valstybės kultūros formavimąsi ir plėtrą. Šiais metais visiems įstojusiems į lenkų filologijos bakalauro studijų programą, į valstybės nefinansuojamą vietą, Lenkijos kultūros ir mokslo ministerija skiria stipendiją studijų įmokos kainai padengti.

„Lenkija yra Lietuvos strateginė partnerė, todėl privalome nuolat stiprinti šią partnerystę ir plėtoti dialogą. Aktyviu šio dialogo dalyviu galime būti kiekvienas, todėl VU Polonistikos centras, kuris yra vienintelis Lietuvoje, siūlo studijuoti lenkų filologiją visiems norintiesiems ir tapti šio regiono ekspertais“, – teigia VU Polonistikos centro profesorė dr. Kristina Rutkovska.

Lenkų kalbos mokėjimas ir visapusiškas šios šalies, kuri ypač artima Lietuvai, išmanymas yra nepamainomas diplomatiniam korpusui ir verslo įmonėms. Tai patvirtina Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kurie ne kartą yra pabrėžę, kad mūsų šalies ir Lenkijos santykiai yra viena svarbiausių strateginių partnerysčių.

 

Studijas gali rinktis ir visiškai nemokantys lenkų kalbos

VU lenkų filologijos studijas gali rinktis visi norintys, nepriklausomai nuo kalbos mokėjimo lygio, nes studijų programa yra lanksti ir šiuolaikiška, t. y. studentai, kurie neturi lenkų kalbos pagrindų, yra įtraukiami į papildomas veiklas – jiems sukuriama intensyvesnė mokymosi programa, kuri leidžia įgyti vis daugiau pasitikėjimo savimi ir nebijoti klysti mokantis šios kalbos gramatikos taisykles.

„Po vienerių studijų metų lenkų kalbos žinios yra pakankamos, kad būtų galima mokytis kitus lenkų filologijos kurso dalykus. Be to, visada yra galimybių gilinti lenkų kalbos ir kultūros žinias geriausiuose Lenkijos universitetuose ir stovyklose – ir semestro metu, ir vasarą“, – sako dr. K. Rutkovska.

Studijuojant įgytos žinios atveria daug durų

„Tarp mūsų absolventų yra nemažai dėstytojų, vertėjų, žurnalistų, kultūrologų, taip pat yra politologų ir užsienio reikalų srities darbuotojų. Visos šios profesijos prisideda prie tarpvalstybinio, tarpkultūrinio dialogo, kuris yra mūsų šalies šviesios ateities garantas“, – sako dr. K. Rutkovska.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button