Švietimas

Kitą savaitę į Vilniaus mokyklas grįš dar per 1100 pradinukų

Kitos savaitės pradžioje į tris Vilniaus mokyklas grįš dar per 1100 pradinių klasių moksleivių, atnaujinti kontaktinį pradinukų ugdymą ruošiasi ir kiti miestai.

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės vyriausioji patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja, šią savaitę atliekami pirmieji koronaviruso testai kaupinių metodu moksleiviams, jų šeimoms bei mokyklos bendruomenei su šeimomis.

Pirmadienį atnaujinti kontaktinį ugdymą planuoja Vyturio pradinė mokykla ir Baltupių progimnazija, J. Basanavičiaus progimnazija pradinukams duris atvers antradienį.

 

„Praktiškai 80-90 procentų yra grįžtančių. Pavyzdžiui, Baltupių progimnazijoje grįžta visos klasės, J. Basanavičiaus progimnazijoje – 17 klasių iš 20, o Vyturio – 16 iš 17. Iš viso grįžta apie 1140 moksleivių per tris mokyklas“, – teigė A. Kovalevskaja.

Vyriausybė yra leidusi Vilniaus savivaldybei savo nuožiūra pasirinkti mokyklas, kuriose taikant kaupinių testavimą būtų galima atnaujinti kontaktinį pradinių klasių ugdymą, tris savaites šis bandomasis projektas vyksta kol kas vienintelėje Lietuvoje įstaigoje – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, taip pat norą prisijungti prie iniciatyvos pareiškė dar apie 60 įstaigų iš kitų 25 šalies savivaldybių. Svarstoma, kad dalis jų taip pat atsiverti galėtų jau kitą savaitę. 

 

Kaip BNS informavo ministerijos atstovai, penktadienį laukiama sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo Arūno Dulkio sprendimo detaliau išaiškinant procedūras, kurių turi laikytis įstaigos atnaujinančios kontaktinį ugdymą.

Pasak ministerijos, tai, ar bent dalyje šių mokyklų moksleiviai grįš į klases jau kitą savaitę, priklausys nuo savivaldybių administracijų pajėgumo organizuojant testavimą ir ištiriant mėginius, kadangi nes ne visose savivaldybėse jie yra atliekami.

Tuo metu A. Kovalevskajos teigimu, kol kas rezultatai Vilniuje džiugina, nes iki šiol per ugdymo procesą nebuvo nustatyta užsikrėtusių koronavirusu. Naujausi testai Gedimino progimnazijoje atliekami penktadienį.

 

Vilniaus savivaldybė taip pat vykdo kitų mokyklų pradinukų apklausą ir žada vertinti galimybes atverti ir daugiau įstaigų, nes testavimui reikia pasitelkti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistus, turinčius patirties dirbant mobiliuosiuose patikros punktuose.

„Bet žinome, kad jau dauguma mokyklų nori grįžti prie kontaktinio ugdymo“, –  teigė ji.

Kaupinių metodas taikomas tiriant iškart kelis asmenų grupės mėginius. Jei tyrimas teigiamas, kiekvienas žmogus pakartotinai tiriamas atskirai PGR testu. Nustačius, kad nors vienas šeimos narys serga COVID-19, vaikas turi izoliuotis dviem savaitėms namie ir mokymą toliau tęsti nuotoliniu būdu.

 

Pirmieji testai atliekami visoms moksleivių ir mokyklos darbuotojų šeimoms ar namų ūkiams, po to kas 4–7 dienas testai atliekami tik patiems moksleiviams ir darbuotojams.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žmogus
Žmogus
1 metus

Kad delfi vakar skelbė kad 2 klasės jau grįžta į nuotolinį, kadangi jau “serga”. Tai jie meluoja ar jūs pievas rašot?

Antanas
Antanas
1 metus

ŽMONĖS, ATSIBUSKIT PAGALIAU. Kokie dar eksperimentai, Jūs rimtai? Negalit net už savo vaikus pastovėti?

Zosė
Zosė
1 metus

Puiki naujiena! Taip dar sparčjau platinsime Covid-19. Sėkmės teveliams ir vaikučių seneliams. Valio!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button