Po 20 metų pertraukos atnaujintos Vilniaus miesto jaunimo politikos gairės įpareigoja miesto Tarybą užtikrinti jaunų vilniečių interesus ne tik švietime, bet ir daugelyje kitų sričių. Patobulintos koncepcijos apibrėžtumas leis lyderiauti užtikrinant jaunimo įgalinimą, dalyvavimą, užimtumą ir saviugdą.

Iki šiol vis dar yra naudojamasi sena jaunimo politikos koncepcija, tačiau jau yra parengta nauja jos versija. Ji pritaikyta šiandien galiojantiems teisės aktams, yra aiškesnė ir aprėpianti daugumą jaunam žmogui svarbių aspektų. 

„Senoje koncepcijoje buvo išskirtas tik jauno žmogaus ir švietimo santykis. Dabartinėje paliečiame kiekvieną sritį, kuri yra arba gali būti svarbi jaunam žmogui tam tikruose jo gyvenimo etapuose“, – sako jaunimo skyriaus vedėjas Vidmantas Mitkus. 

Atnaujintose gairėse išskiriamos šios orientacinės sritys: švietimas, sveikatingumas, socialinės paslaugos, ekonomika, infrastruktūra, kultūra, žmonių teisės. Jose bus stengiamasi atsižvelgti į jauną žmogų, jo poreikius, kylančias problemas ir pagal tai priimti atitinkamus sprendimus.

„Norime, kad jaunimas būtų išgirstas kiekviename jam aktualių sprendimų priėmimo lygmenyje. Dėl to nusprendėme atnaujinti jaunimo politikos gaires, kurios skatina dar labiau atkreipti dėmesį į jaunų žmonių poreikius priimant politinius miesto sprendimus. Koncepcijoje numatoma, kaip jaunimo politiką reikėtų derinti su kitomis jaunam žmogui svarbiomis sritimis, pavyzdžiui, švietimu, kultūra ar ekonomika“, – sako V. Mitkus. 

Nuo šiol bus siekiama įvairialypių tikslų: užtikrinti jaunimo užimtumo ir kvalifikacijos tobulinimą, ugdyti savanoriškumą, autonomiškumą ir gyvenimui reikalingas neformalias kompetencijas, didinti domėjimąsi visuomenine, pilietine ir savanoriška veikla, gerinti jaunimo fizinės ir psichikos sveikatos būklę. 

V. Mitkus pažymi ir tai, kad naujoje koncepcijoje esantys aspektai buvo suderinti su nevyriausybinėmis ir su jaunimu dirbančiomis organizacijomis. Dėl to pavyko tiksliai įvardinti jaunimo politikos problemines vietas, o pats koncepcijos įgyvendinimo procesas bus lengvesnis ir sklandesnis. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.