Premjerės Ingridos Šimonytės išsakytai minčiai, kad Lietuvoje yra nemažai erdvės išplėsti lenkų kalbos, kaip antrosios užsienio kalbos, prieinamumą, pritaria ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Anot jos, šiuo metu yra kalbamasi su Lenkijos ambasada ir Lenkijos kultūros centru tam, kad vaikams šalia pasirenkamų vokiečių ir prancūzų kalbų būtų pasiūlyta ir lenkų kalba.

„Lenkų kalba ir dabar gali būti mokoma kaip antra užsienio kalba. Tai viena iš Europos Sąjungos kalbų. Ir taip, mes jau anksčiau esame labai aiškiai pasakę, kad labai svarbu, jog tokia galimybė būtų ir Lietuvos vaikai galėtų pasirinkti mokytis lenkų kalbą kaip antrą užsienio“, – Eltai teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė patikino, kad Lietuvoje yra pakankamai lenkų kalbos mokytojų. Pasak jos, šiuo metu ministerija bendradarbiauja su Lenkijos ambasada ir Lenkijos kultūros centru.

„Mes turime lenkų kalbos mokytojų, dėl to šnekamės jau kurį laiką su Lenkijos ambasada, su Lenkijos kultūros centru. Taigi dirbame kartu tam, kad mūsų vaikams galėtume pasiūlyti ne tik prancūzų ir vokiečių kalbas, bet ir lenkų“, – pridūrė politikė.

ELTA primena, kad ministrė pirmininkė I. Šimonytė šią savaitę radijo stočiai „Znad Wilii“ sakė, kad labai svarbu, jog ugdymo įstaigose moksleiviai antrąją užsienio kalbą galėtų rinktis iš daugiau užsienio kalbų nei tik rusų.

„Aš tikrai už tai, kad lenkų kalbos mokyklose būtų kuo daugiau. Ir manau, kad čia tikrai yra kažkas, kur galima pasistengus šį bei tą nuveikti. Nes turbūt mokytojų turėtume iš tų, kurie dėstė kažkokiose mažesnėse lenkų mokyklose, kurias galbūt reikia jungti, ir kai kurie iš tų mokytojų galėtų pereiti dėstyti lietuviukams lenkų kalbą“, – teigė I. Šimonytė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugdžinienė gruodį taip pat išsakė lūkestį, kad ilgainiui vos trečdalis Lietuvos moksleivių rinksis rusų kalbos kaip antrosios užsienio kalbos pamokas. Pasak ministrės, šiuo metu rusų kalbos mokosi maždaug 70 proc. vaikų.

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist