Prasidedant trečiajam mokslo metų mėnesiui, dalis studentų, atsikandę triukšmingo studentiško gyvenimo universitetų bendrabučiuose, ieško, kur Vilniuje išsinuomoti butą ar kambarį. Visgi galiausiai daugumą nuo šios minties atbaido itin pakilusios nuomos kainos, mat retas žino, kad nuomai išleistas sumas gali atgauti.

Kam priklauso kompensacija?

Pasak Savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“ specialistų, į būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją gali pretenduoti gyventojai ir jų šeimos, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Vilniaus mieste, bet neturi nuosavo būsto arba jų būstas yra nusidėvėjęs daugiau nei 60 proc., arba vienam gyventojui ar šeimos nariui tenkantis nuosavo būsto plotas yra mažesnis nei 10 kvadratinių metrų (arba 14 kvadratinių metrų, jei šeimoje yra neįgalusis).

Taip pat norinčiųjų gauti būsto nuomos kompensaciją deklaruotos pajamos ir turtas turėtų neviršyti nustatytų dydžių:

„Šiuo metu norinčio gauti kompensaciją studento grynosios metinės pajamos už praėjusius metus neturėtų viršyti 9 tūkst. 144 eurų, o jo turimas turtas neturėtų būti didesnis nei 13 tūkst. 671 eurų. Tačiau tikėtina, kad kitais metais Vyriausybės remiamas pajamų dydis gali padidėti, tad kompensacijas galės gauti ir didesnes pajamas gaunantys studentai.

Nuomos kompensacijas skiriame iki metų pabaigos, o kitais metais, kai jau būna pateikiamos naujos pajamų ir turto deklaracijos, šias deklaracijas tikriname ir iš naujo nustatinėjame teisę į kompensacijas. Jei žmogus vis dar turi teisę į jas, pratęsiame kompensacijų mokėjimą“, – aiškino SĮ „Vilniaus miesto būstas“ Teisės ir skolų administravimo skyriaus vyr. specialistas Edvin Bogdiun.

Dėl šios priežasties kompensacijas norintys gauti studentai privalo kasmet deklaruoti savo turtą ir pajamas. Jei studento pajamos per metus padidėjo iki neberemiamo dydžio arba jis įsigijo nuosavo nekilnojamojo turto, kompensacija jam nebeskiriama.

Tačiau SĮ „Vilniaus miesto būstas“ specialistai ramina, kad tėvų studentams teikiama parama – pavyzdžiui, pervedami 100 eurų – nėra laikoma studentų pajamomis, dėl kurių jie negalėtų gauti nuomos kompensacijos. „Tai laikoma tiesiog tėvų pagalba, o studento pajamos yra tai, ką užsidirba jis pats“, – patikino SĮ „Vilniaus miesto būstas“ Teisės ir skolų administravimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Agnė Liaukonytė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist