Siekdama skleisti tvarumo idėjas ir prisidėti sprendžiant vaikų užimtumo problemą, IKEA Vilniuje inicijuoja žaliąją vasaros stovyklą vaikams. Liepos – rugpjūčio mėnesiais veiksianti stovykla pasiūlys dvi skirtingas savaitines mokymosi ir pramogų programas, kurios padengs tvarumo namuose bei gamtosaugos temas. Stovykla, kuri priims 7-12 metų amžiaus vaikus, įsikurs Vilniuje, Paneriuose. Panaši stovykla bus atidaryta ir kaimyninėje Latvijoje.

„Tvarumas yra vienas esminių IKEA veiklos principų. Nei vienas produktas nepatenka į lentynas ir pirkėjų namus, jeigu neatitinka šio kriterijaus. Norėdami šia tema sudominti dar platesnį ratą žmonių – išeiname už parduotuvės ribų ir inicijuojame vaikų vasaros stovyklą. Ji patraukliai ir suprantamai sieks per patirtis, kūrybines užduotis ir komandinius žaidimus ne tik perduoti žinias, tačiau formuoti kasdienius tvarumo įgūdžius“, – sako Jolita Juodzevičienė, IKEA Lietuva rinkos vadovė.

Pasak J. Juodzevičienės, stovyklos kaina, laikantis IKEA mažos kainos įsipareigojimo, bus prieinama daugeliui. Savaitės užsiėmimai vienam vaikui su vietoje ruošiamu maitinimu kainuos 118 Eur.

Vaikams rengiama ir sliekų ferma, ir švediškos arbatos pertraukėlės FIKA

Stovykla, inicijuota IKEA, yra organizuojama Demokratinės mokyklos. Jos vadovas Nerijus Buivydas, pasakoja, jog tvarumo stovykloje daug dėmesio bus skiriama vaikų praktiniams užsiėmimams ir jų indėlio į planetos ateitį suvokimui.

„Pastebėjau, kad vaikams gamtosaugos tema yra labai artima ir jautri. Jie linkę keisti savo įpročius ir labiau saugoti gamtą, jeigu tik suaugusieji paaiškina priežasties ir pasekmės dėsnius. Žaviausia, kad vaikai vadovaujasi širdimi ir nemąsto, kaip suaugusieji, kad aš vienas pradėjęs rūšiuoti – nieko nepakeisiu. Jie tiesiog tai pradeda daryti ir, tiki, kad prisideda prie švaresnės aplinkos“, – teigia mokyklos vadovas N. Buivydas. Jis vardija, kokiais užsiėmimais vaikai bus mokomi sąmoningo vartojimo, gamtos tausojimo.

„Vaikus supažindinsime su gamtos ištekliais (saulė, vėjas, miškas, vanduo ir t.t.), išmoksime juos prisijaukinti ir formuosime atsakingo naudojimo įgūdžius. Taip pat keliausime į mišką, pažinsime medžius ir paukščius, gaminsime popierių, mokysimės panaudoti vėjo energiją, spręsime plastiko vartojimo mažinimo klausimus, auginsime daržą, filmuosime maisto blogą, darysime herbariumus, turėsime sliekų fermą, žaisime rūšiavimo estafetes“, – vardija N. Buivydas.

Tvarumo idėjas atspindės ir stovykloje ruošiamas vaikų maitinimas – į meniu bus įtraukti ekologiški maisto produktai, augalinės įprasto maisto alternatyvos, pavyzdžiui, vegetariški dešrainiai. Stovyklautojams, laikantis švediškos tradicijos, taip pat bus rengiamos arbatos pertraukėlės FIKA.

IKEA inicijuota stovykla kuriama 1,7 ha teritorijoje pušyne, Demokratinės mokyklos teritorijoje. Vaikų užsiėmimams bus pastatytos ir IKEA baldais įrengtos kelios 20 kv. m. palapinės. Jose vyks eksperimentai, bendruomenės užsiėmimai, žaidimai. Vienu metu stovykloje laiką galės leisti iki 60 vaikų, suskirstytų į kelias atskiras grupes. Jų pramogomis, edukacija, maitinimu rūpinsis 10 žmonių komanda.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist