Švietimas

Į mokyklas jau užsiregistravo 9200 moksleivių

E. registracija į mokyklas naujiems mokslo metams įsibėgėjo – iki šiol internetu jau užregistruota 9200 moksleivių prašymų.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę, toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Pildant prašymą, yra galimybė rinktis 3 ugdymo įstaigas, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių: viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Bet to, rekomenduojame, tris mokyklas nurodyti prioriteto tvarka – pradedant nuo tos, į kurią norima labiausiai.

 

Registracija į konkursines ugdymo įstaigas baigėsi  š. m. kovo 31 d., į mokyklas įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus – š. m. balandžio 17 d. Į visas kitas mokyklas elektroninius prašymus dar galės neskubėdami pateikti iki  š. m. gegužės 31 dienos.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją šalyje, stojamieji egzaminai ir motyvacijos mokytis įvertinimo testavimai ugdymo įstaigose, vykdančiose priėmimą konkurso būdu, įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus  šiais mokslo metais nevyks. Priėmimas į šias ugdymo įstaigas vyks pagal akademinius pasiekimus ir kitus pirmumo kriterijus.

Pirmokams pretenduojant į laisvas vietas ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas arba savitos pedagoginės sistemos elementus, iki š. m. gegužės 1 d. būtina pateikti šioms įstaigoms priešmokyklinio ugdymo baigimo aprašus.

 

Apie priėmimą tėvai bus informuoti elektroniniu laišku, matys e. prašymų registracijos sistemoje ir kviečiamųjų sąrašai bus paskelbti ugdymo įstaigų interneto tinklalapiuose. Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti iki š. m. rugpjūčio 31  dienos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button