Švietimas

Į geriausius pasaulio universitetus priimtų lietuvių studijas finansuos valstybė

Devyniolika lietuvių studentų tapo 2022 m. konkurso „Kitas 100″ laureatais, kurių studijas geriausiose užsienio aukštosiose mokyklose finansuos valstybė. Studijas užbaigę konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti tėvynėje, čia dirbant bent trejus metus.

„Kasmet sulaukiame gausaus būrio stiprių, gabių pretendentų – esamų ir būsimų studentų, priimtų į lyderiaujančias aukštąsias mokyklas, tad valstybė siekia kuo daugiau prisidėti prie jų studijų, suteikti galimybę sėkmingai jas užbaigti. Lauksime šių jaunų žmonių grįžtant ir savo talentus pasitelkiant kurti Lietuvai”, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Konkurso laimėtojams stipendijos teikiamos padengti studijas universitetuose, patenkančiuose į geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų dvidešimtuką.

 

Iš 19 šių metų laimėtojų 15 studentų į bakalauro, vientisąsias, magistrantūros ar doktorantūros studijas aukštosiose mokyklose buvo priimti šiemet, likusieji studijas pradėjo anksčiau.

Parama studijoms šiemet skiriama 6 studentams, įstojusiems į Kembridžo universitetą (JK), 4 – į Oksfordo universitetą (JK), taip pat studijuojantiesiems Kolumbijos universitete (JAV), Vienos miesto muzikos ir menų universitete (Austrija), privačioje mados mokykloje Polimoda (Italija), privačioje mados mokykloje Esmod (Prancūzija), Berklio muzikos koledže (JAV), Londono universiteto koledže (JK) bei Londono imperatoriškajame koledže (JK).

Šiemet stipendijos teikiamos pasirinkusiesiems sociologijos, mechanikos inžinerijos, taikomosios matematikos, architektūros, filosofijos ir politikos, migracijos, chemijos, Azijos ir Vidurio Rytų, smuiko, mados, dizaino, vokalo ir kitas studijų programas.

 

2022 m. prašymus dalyvauti konkurse pateikė net 51 studentas, priimtas į geriausias aukštąsias mokyklas užsienyje.

Renkant konkurso laimėtojus, paramą administruojančio Valstybinio studijų fondo sudaryta komisija vertina dalyvio pasirinktos aukštosios mokyklos užimamą vietą tarptautiniuose reitinguose, asmens motyvaciją, rekomendacinius laiškus bei gyvenimo aprašymą.

Atrinktiems pretendentams gali būti skiriama iki 38 tūkst. eurų vieneriems studijų metams, parama teikiama studijų kainai ir gyvenimo išlaidoms užsienio valstybėje padengti.

 

Konkursas studijoms užsienyje remti „Kitas 100″ organizuojamas jau penktą kartą. Per pirmuosius ketverius programos metus iš 86 stipendijas laimėjusiųjų 39 jau užbaigė studijas. 8 iš konkurso laureatų mokslus tęsia aukštesnėje pakopoje, 2 atlieka dvejų metų stažuotę.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rita

Gal juokaujat ?? Polimoda ir Esmod ??? Negaliu patikėti, kaip beprasmiškai švaistomi pinigai. Kas sprendžia, kokių specialistų reikia Lietuvai ??? Gal investuokim į inžinierius, matematikus, IT, kurių Lietuvai tikrai reikia.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button