Švietimas

Energetikos studentams Vilniaus šilumos tinklai išdalins daugiau kaip 23 tūkst. eurų

Šiemet Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Pastatų energetikos studijų programą pasirinksiantiems studentams AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skiria daugiau kaip 23 tūkst. eurų. Kiekvienais studijų metais penkiems geriausiems studentams, kurie įsipareigos atlikti praktiką didžiausioje Lietuvoje centrinės šilumos tiekimo įmonėje, kas mėnesį bus skiriamos papildomos 100-500 eurų stipendijos.

„Energetikos sektorius jauniems žmonėms žada didelių perspektyvų. Skirsime papildomas stipendijas jaunuoliams, šiemet stojantiems į VGTU Pastatų energetikos studijų programą, nes vertiname gabius specialistus bei esame pasirengę investuoti į jaunuosius inžinierius nuo pat jų kelio pradžios. Energetikos sektoriuje pasauliniu mastu vyksta didžiulės permainos, kai iš esmės pervertinama energijos gavyba bei naudojimas – nuo iškastinio kuro vis sparčiau pereinama prie atsinaujinančių, švarių energijos šaltinių naudojimo, kuriamos ir diegiamos naujos technologijos, plėtojami pastatai, kurie ne tik neeikvoja energijos, bet patys ją gamina“, – sako Gerimantas Bakanas, VŠT generalinis direktorius.

Pirmaisiais metais su geriausiais balais į VGTU Pastatų energetikos studijų programą įstojusiems penkiems jaunuoliams kas mėnesį bus skiriama 100 eurų stipendija. Antraisiais metais bus vertinami pirmojo studijų kurso balai ir penki geriausi studentai kas mėnesį gaus po 150 eurų. Trečiais ir ketvirtais studijų metais bus vertinami studijų balai ir vyks motyvacinis pokalbis, 5 gabiausi studentai turės galimybę už įmonėje atliktą privalomąją praktiką gauti vienkartinę 500 eurų stipendiją.

 

Pasak VŠT generalinio direktoriaus, technologinė pažanga energetikos srityje neįmanoma be inžinierių, todėl įmonė nori prisidėti prie jų auginimo ir atvedimo į darbo rinką. Geriausi studentai bus renkami kiekvienais metais – jeigu studentas vienais metais nepateks tarp penkių geriausiųjų, jis turės galimybę pasitempti ir gauti stipendiją kitais studijų metais.

„Taip pat esame numatę vienkartines 1500 eurų stipendijas už geriausius baigiamuosius darbus, kurie būtų rašomi VŠT aktualia tema. Vienkartinė stipendija bus padalinta skiriant 1000 eurų studentui ir 500 eurų jo baigiamojo darbo vadovui. Taip siekiame paskatinti verslo ir mokslo partnerystę bei sinergiją ieškant praktikoje pritaikomų sprendimų“, – sako G. Bakanas.

„Visada skatiname šiuolaikiškas ir efektyviai veikiančias įmones įsitraukti į universiteto studijų procesą: dalintis žiniomis su studentais paskaitų metu, organizacijų atstovus įsitraukti kuriant reikalingas studijų programas, siūlyti praktikas, dalyvauti baigiamųjų darbų rengimuose. Vienas iš efektyviausių būdų skatinti ir pritraukti geriausius studentus yra įmonių stipendijų skyrimas. Tokie pavyzdžiai kaip VŠT stipendijos tik parodo, kad Pastatų energetikos specialybė yra paklausi, reikalinga ir konkurencinga rinkoje. Kaip universitetas mes to ir siekiame – rengti paklausius, į darbdavių ir visuomenės poreikius orientuotus specialistus“, – sako VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button