Švietimas

Elitinės privačios mokyklos iš Didžiosios Britanijos dalyvaus parodoje sostinėje

Spalio 12 dieną parodoje Tarptautinių studijų dienos, kuri vyks Vilniuje Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20) dalyvaus daug privačių mokyklų atstovų iš Didžiosios Britanijos.

Tėvai ir moksleiviai turi puikią galimybę vienoje vietoje susitikti ir tiesiogiai pabendrauti su daugiau nei 20-ies mokyklų vadovais ir darbuotojais.

Dauguma šių mokyklų gyvuoja jau daugelį metų, kai kurios jų skaičiuoja šimtmečius. Čia nėra pastovių švietimo reformų, ar mokymo planų nuolatinio keitimo. Mokyklos absolventai grįžta į mokyklą vedini savo vaikais ar anūkais, nes mokykloje yra kokybiškas ir laiko patikrintas teisingas požiūris  į vaikų mokymą ir ugdymą. Šiandien šios mokyklos yra laikomos progresyviomis, šiuolaikinėmis švietimo įstaigomis su puikia infrastruktūra, materialine-technine baze, naujausiomis mokslinėmis bazėmis, kvalifikuotais mokytojais, puikiomis sąlygomis užsiimti sportu ir popamokine veikla. Čia moksleivių nemaitina šaukšteliu ir nepritempinėja prie egzaminų. Šiose mokyklose siekiama motyvuoti moksleivius, sudaryti sąlygas jų smalsumui vystyti, ugdyti norą mokytis ir siekti naujų žinių.

 

Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje yra labai daug mokyklų, gyvuojančių 300 ir daugiau metų  ir mūsų moksleiviai mokosi tose pačiose klasėse, kur savo laiku mokėsi anglų premjerministrai ar pasaulyje žinomi rašytojai.

Gordonstoun mokykloje  mokėsi trys karališkosios šeimos kartos –  tai princas Filipas, Edinburgo hercogas( karalienės Elžbietos II sutuoktinis), princas Čarlzas, Jorko kunigaikštis princas Andrew ir princas Edvardas. Šiuo metu tarp mokyklos abiturientų yra net 19 Europos karališkų šeimų narių, ją baigė žinomi rašytojai, aktoriai, politikai bei sportininkai. Mokykla yra Škotijoje, Mori dalyje. Parodos Vilniuje metu kviečiame susitikti su šios mokyklos direktoriumi ir sužinoti apie šios mokyklos unikalumą.

Queen’s College mokyklos devizas lotyniškai skamba “non scholae sed vitae discimus”,  išvertus tai reikštų “mes mokomės ne mokyklai, o gyvenimui”, ir šį devizą galima drąsiai pritaikyti daugumai angliškų mokyklų pensionų. Didelis dėmesys skiriamas popamokinei veiklai, kurios metu atsiveria talentai ir gebėjimai, kuriuos sunku atskleisti sėdint mokyklos suole. Mokykloje įrengtos šokių ir teatro studijos, muzikos skyriai, meninės studijos, neribotos galimybės užsiimti sportu.

 

Būsimieji politikai ir diplomatai lavina savo iškalbą JT mini grupėje ir debatų klube. Mokiniai aktyviai dalyvauja Duke of Edinburgh Award programoje, kuri padeda ugdyti asmenines savybes, gebėjimą dirbti komandoje ir gebėjimą surasti išeitį iš nenumatytos situacijos. Šios programos metu mokiniai vaikšto į žygius, dalyvauja savanoriškoje labdaringoje veikloje.

Daugelis privačių mokyklų abiturientų tęsia studijas Top universitetuose.  Pavyzdžiui šiais metais, Concord College 21 abiturientas įstojo į Oksfordo ir Kembridžo universitetus, 16 abiturientų – į London School of Economics.

Greta mums įprastų, taip vadinamų, mišraus tipo mokyklų Anglijoje iki šių laikų išliko atskiros mokyklos skirtos tik berniukams ar tik mergaitėms. Tai paprastai prieš kelis šimtmečius įkurtos mokyklos, puoselėjančios gilias tokio mokymo tradicijas. Šiai dienai pačių geriausių mokyklų reitinguose pirmauja atskirų lyčių mokymo įstaigos. Parodoje Vilniuje galima susitikti su garsios mergaičių Badminton  mokyklos atstove. Net 17 šios mokyklos absolvenčių šiais metais įstojo į Oksfordo ir Kembridžo universitetus.

 

Į vienas mokyklas Anglijoje yra mažesnė, o į kitas yra didesnė atranka. Stojantieji į tokias mokyklas Badminton, Clifton College, Kingswood moksleiviai laiko testus iš visų pasirinktų mokytis dalykų. Į daugelį kitų mokyklų užtenka laikyti privalomus anglų kalbos ir matematikos testus.

Spalio 12 diena parodoje Vilniuje dalyvaus šios mokyklos:

Badminton School, Bishop’s Stortford College, Clifton College, Kingswood School, Wycliffe College, Dover College, Concord College, Gordonstoun, Queen’s College, Cardiff Sixth Form College, Abbey DLD Group of Colleges, King’s Ely, Lomond School, Taunton School, Ashbourne College, The Royal Masonic School for Girls, Sherborne, Moreton Hall School.

 

Jei norite sužinoti, kaip įstoti į mokyklą, kokius stojamuosius testus atlikti, kiek kainuoja studijos, kokios galimybės gauti stipendiją, jūs turite unikalią galimybę sužinoti šią informaciją parodos „Tarptautinių studijų dienos“ metu, kuri vyks spalio 12 d. Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre.

Sprendimas išleisti vaiką mokintis užsienyje – labai atsakingas žingsnis. Renkantis koledžą arba mokyklą būtina žinoti, kad tai pats svarbiausias Jūsų gyvenimo projektas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button