Sostinės švietimo įstaigos bus valdomos efektyviau – miesto Taryba pritarė nedidelių sostinės darželių administracijų sujungimui – taip bus sutaupyta iki 58 tūkstančių eurų per metus. Nuspręsta sujungti 10–ies pačių mažiausių sostinės darželių administracijas po dvi, o už sutaupytas lėšas gerinti ugdymo kokybę. Visos jungiamos įstaigos yra nedidelės ir atstumas tarp jų išties mažas.

„Sujungiami darželiai veiks kaip iki šiol – vaikų ugdymui administracijos pokyčiai įtakos neturės, o sutaupytas lėšas panaudosime ugdymo kokybei darželiuose gerinti. Tokia praktika Vilniuje jau pasiteisinusi, nes taip jau anksčiau buvo sujungti 8 darželiai ir jų vadovai susitvarko, administruodami kelias įstaigas“, – sakė Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vadovė Kristina Cibulskytė.

Taryba pritarė, kad būtų sujungtos šios savivaldybės darželių administracijos: lopšelis-darželis „Klevelis“ prijungtas prie lopšelio-darželio „Gervelė“, „Bildukas“ – prie „Kūlverstuko“, „Linelis“ sujungtas su „Pušynėliu“, „Spindulėlis“ – su „Naminuku“ ir Naujųjų Verkių lopšelis-darželis prijungtas prie lopšelio-darželio „Gintarėlis“.

Pastaraisiais metais sostinės savivaldybė miesto darželių ugdymo kokybei gerinti skiria ypatingą dėmesį – nuo šių metų liepos 1 d. padidino atlyginimus darželių auklėtojams – darželinukus ugdantys pedagogai nuo šiol gauna 150 eurų didesnę algą. Be to, Vilniaus savivaldybė nusprendė padidinti etatų skaičių ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Šįmet planuojama įsteigti 600 naujų auklėtojų etatų, tad visų darželių grupėse dirbs po dvi auklėtojas ir auklėtojos padėjėją, kurios galės skirti dar daugiau dėmesio vaikų ugdymui, aktyviau užsiims jų lavinimu ir laisvalaikiu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist