• Reklama
  • Kontaktai
  • Pranešk naujieną
Pranešimas
MadeinVilnius.lt
  • Naujienos
    • Miestas
    • Mikrorajonai
    • Rajonas
      • Trakai
      • Lentvaris
      • Medininkai
      • Širvintos
    • Lietuvos naujienos
    • Užsienio naujienos
    • Vilniečiai
    • Švietimas
    • Sportas
    • Turizmas
  • Verslas
    • Vilniaus rinka
    • Statybos Vilniuje
    • Nekilnojamas turtas
    • Technologijos
    • Užsienio investicijos
    • Startuoliai
  • Pramogos
    • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Koncertai
    • Festivaliai
    • Teatras
    • Parodos
    • Kinas
  • Transportas
    • Viešasis transportas
    • Vilniaus gatvės
    • Oro uostas
    • Traukiniai
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Plaukimas
    • Lengvoji atletika
    • Tenisas
    • Auto sportas
    • Rankinis
    • Ledo ritulys
  • Statybos
  • Renginiai
  • ○︎○︎○︎
    • Istorija
      • Senasis Vilnius
      • Vilniaus miesto studija
      • Neatrastas Vilnius
    • Maistas
      • Sostinės geriausieji
      • Nauja vietelė
      • Vilniečiai rekomenduoja
      • Maistas ant ratų
    • Eurovizija
    • Orai Vilniuje
    • Horoskopai
    • Stilius
    • Savaitės klausimas
    • Vilniečio balsas
    • Temų sąrašas
Suasmeninta
Šrifto dydžio keitimasAa
MadeinVilnius.ltMadeinVilnius.lt
  • Naujienos
  • Verslas
  • Pramogos
  • Transportas
  • Maistas
  • Statybos Vilniuje
  • Sportas
  • Istorija
  • Vilniaus istorija
  • Savaitės klausimas
Paieška
  • Naujienos
    • Miestas
    • Mikrorajonai
    • Rajonas
    • Lietuvos naujienos
    • Užsienio naujienos
    • Vilniečiai
    • Švietimas
    • Sportas
    • Turizmas
  • Verslas
    • Vilniaus rinka
    • Statybos Vilniuje
    • Nekilnojamas turtas
    • Technologijos
    • Užsienio investicijos
    • Startuoliai
  • Pramogos
    • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Koncertai
    • Festivaliai
    • Teatras
    • Parodos
    • Kinas
  • Transportas
    • Viešasis transportas
    • Vilniaus gatvės
    • Oro uostas
    • Traukiniai
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Plaukimas
    • Lengvoji atletika
    • Tenisas
    • Auto sportas
    • Rankinis
    • Ledo ritulys
  • Statybos
  • Renginiai
  • ○︎○︎○︎
    • Istorija
    • Maistas
    • Eurovizija
    • Orai Vilniuje
    • Horoskopai
    • Stilius
    • Savaitės klausimas
    • Vilniečio balsas
    • Temų sąrašas

Atraskite mus

  • Reklama
  • Kontaktai
  • Pranešk naujieną
  • Naujienos
  • Verslas
  • Pramogos
  • Vilniaus istorija
  • Maistas
  • Stilius

Populiariausi straipsniai

Naršykite šios dienos populiariausias naujienas!
Sodra

Atskleidė, kaip apmokestins pensijas ir kitas išmokas

4 21

Trys Zodiako ženklai, kurie gegužės antroje pusėje gali laimėti didelę pinigų sumą

2 4
Ryanair

Smūgis „Ryanair“: teismas įpareigojo grąžinti keleiviams pinigus už rankinį bagažą

4 2

Lik prisijungęs

Raskite mus socialiniuose tinkluose
130kSekėjaiPatinka
1.7kSekėjaiSekti
7.1kSekėjaiSekti
Turite paskyrą? Prisijungti
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai
  • Privatumo politika
© 2012-2023. UAB „Naujosios medijos grupė”. Visos teisės saugomos.
Švietimas

Dovana vaikams rugsėjo 1-osios proga – kelionė-žaidimas Antakalnyje 

Made in Vilnius
2023 m. rugpjūčio 31 d. 07:30
3 min. skaitymo
Dalintis

„Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia visus vaikus su tėveliais ar seneliais palydėti besibaigiančią vasarą Antakalnyje su nauju sekos žaidimu-kelione „Išeik į kiemą Antakalnyje“. Tai – jau šeštas Vilniaus rajonas, žaismingu projektu atveriamas jauniesiems miesto tyrinėtojams, turintiems smalsumo geną.

12 užuominų vaikštant po vieną žaliausių ir seniausių Vilniaus rajonų Antakalnį ne tik nuves prie senovinių mitinių būtybių su liūto kūnu, freskos su žymiausiais sostinės pastatais, seniausios miesto liepos, rūšiavimui skirto piešinio ant sienos ar žmogbeždžionių skulptūros, bet ir atskleis, kaip anksčiau būdavo džiovinami rūbai ar remontuojami automobiliai, taip pat kur galima rasti purvo virtuvėlę, slidžių tipį, laipynes, šaškių ir šachmatų stalą. 

„Prieš naujų mokslo metų pradžią daugiau dėmesio norisi skirti mažiesiems vilniečiams. Vasaros atostogos ir kelionės jau užnugaryje, tačiau pažinimo džiaugsmą galima patirti ir tiesiog išėjus į kiemą Vilniaus rajonuose. Todėl šiemet ne tik paruošėme naują žaidimą Antakalnyje, bet ir papildėme anksčiau šeimų pamėgtus leidinius „Išeik į kiemą Naujamiestyje“, „Išeik į kiemą Užupyje/Paupyje“, taip pat atnaujinome leidinio „Išeik į kiemą Žvėryne“ dizainą“, – prisijungti prie miesto tyrinėtojų kviečia projekto ,,Išeik į kiemą” koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Mackevičienė.

Kitaip nei kituose „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutuose, „Išeik į kiemą“ kelionės neturi apibrėžto atstumo ar laiko. Pasak „Išeik į kiemą Antakalnyje“ sudarytojo gido Andriaus Jakučionio, projektas yra skirtas atrasti netikėtas ir neįprastas miesto detales, nusijuokti, „pabendrauti” su objektais. Šiuo žaidimu norima parodyti, kad ne vien žaidimo aikštelės daro miestą įdomų vaikams. Smalsumas, pastabumas, improvizacija yra raktiniai maršruto žodžiai. 

„Tai nėra ekskursijos, skirtos susipažinti su faktais apie miestą. Nors maršrutas turi nuoseklią seką, tačiau dalyviai gali nuklysti, vėl grįžti, jeigu tik pastebi kažką įdomaus pakeliui. Todėl maršruto trukmė yra sąlyginė – nuo 1,5 val. iki tiek, kiek nenusibos vaikams ir nepavargs tėvai“, –  atskleidžia A. Jakučionis, kuriam ieškant įdomių stotelių maršrutui talkino ir dukra.

Gido teigimu, pagrindinis iššūkis atrenkant objektus buvo tai, kad Antakalnis yra labai „ištįsęs rajonas“, kuriame įdomūs objektai yra gana plačiai pasklidę. „Dėl šios priežasties buvo nelengva apsibrėžti ne per ilgą žiedinį maršrutą, kuris nenuvargintų ir kartu suteiktų gerą laiką. 

Be to, po šiuo sekos žaidimu slypi edukacinė paskirtis. Juk veiksmingiausia edukuoti ne nurodymais, o žaidybinėmis priemonėmis. Noriu, kad jaunos kartos ugdytų teisingas vertybes, augtų atsakingais žmonėmis, žinotų savo miesto istoriją, vertintų bei puoselėtų savo aplinką“, –  tvirtina A. Jakučionis, prie Miesto laboratorijos grafičio skatinantis pamąstyti apie rūšiavimą, prie žmogbeždžionių skulptūrų – apie žmogaus evoliuciją, prie Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro – apie gamtosaugą.

Leidinį „Išeik į kiemą Antakalnyje“ galite gauti Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2 arba parsisiųsti ČIA. Leidinys platinamas nemokamai.

Kitas „Išeik į kiemą“ projekto stoteles, skatinančias šeimas geriau pažinti Vilniaus rajonus per žaidimą, galima rasti Grigiškėse, Justiniškėse, Žvėryne, Naujamiestyje, Užupyje ir Paupyje.

ŽYMOS:NaujienaVaikai
Dalintis
Kaip vertinate šį straipsnį?
Labai patiko0
Nustebino0
Gerai0
Nuobodu0
Nesąmonė0

Rekomenduojami Video

- Reklama -

Ar manote, kad pastaruoju metu kilę gaisrai yra sabotažo aktai?

Jums taip pat gali patikti

Statybos Vilniuje

Žalgirio gatvėje planuojamas didžiulis daugiabučių rajonas: tikslinama, kaip atrodys

Komentarų: 0
Rajonas

Bukiškyje rekonstruojama pagrindinė gatvė: darbai įgauna pagreitį

Komentarų: 0
Autobusas
Viešasis transportas

Savivaldybė bando populiarinti viešąjį transportą: darbuotojams dalina nemokamus bilietus

Komentarų: 1
1
MadeinVilnius.lt
Apie Vilnių ir Vilniaus kraštą su nauju požiūriu – pozityviai, optimistiškai ir su šviežio oro gūsiu.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai
  • Privatumo politika

Visos teisės saugomos © 2012-2025  UAB „Naujosios medijos grupė”. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką UAB „Naujosios medijos grupė” sutikimą.

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Pamiršote slaptažodį?