Švietimas

„DiscoverEU“: dar 20 000 jaunuolių suteikta galimybė geriau pažinti Europą

Paskelbus iniciatyvos „DiscoverEU“ trečią etapą per dviejų savaičių laikotarpį, kuris baigėsi 2019 m. gegužės 16 d., paraiškas pateikė kone 95 000 jaunuolių iš visų ES valstybių narių. Remiantis atrankos kriterijais ir atsižvelgiant į kiekvienai ES valstybei narei nustatytą kvotą iš jų atrinkta apie 20 000 jaunuolių.

Iš Lietuvos dalyvauti iniciatyvoje „DiscoverEU“ per trečią etapą gauta 1192 paraiškos, atrinkta 110 dalyvių. Jaunuoliai galės pavieniui arba ne didesnėmis kaip penkių asmenų grupėmis nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. vykti į ne ilgesnę kaip 30 dienų kelionę. Aštuoniolikmečiams suteikiama galimybė pažinti Europos kultūros paveldą ir įvairovę, bendrauti su kitais jaunuoliais ir tyrinėti savo europinę tapatybę.

Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas Europos Komisijos narys Tiboras Navracsicsius sakė: Šį mėnesį iniciatyvai „DiscoverEU“ suėjo metai. Per metus norąpasinaudoti šios iniciatyvos suteikiama kelionės galimybe išreiškė apie 275 000 ES jaunuolių,o daugkartinis kelionės bilietas išduotas kone 50 000 jaunuolių.Didžiuojuosi, kad vis daugiau jaunuolių semiasi mūsų istorijos ir kultūros turtų, įgyja draugų užsienyje, tampa savarankiškesni ir labiau pasitikintys savimi, dalijasi patirtimi, emocijomis ir taip atranda patys save.“

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button