Švietimas

Didėjant būrelių Vilniuje finansavimui, tikimasi įtraukti ir ukrainiečių vaikus

Vilniuje nuo kovo augant moksleivių būrelių finansavimui, tikimasi į neformaliąją veiklą įtraukti ir nuo karo pabėgusius ukrainiečių vaikus. 

Vilniaus savivaldybė informavo, kad šešerius metus nesikeitęs vaikų neformaliojo švietimo krepšelis nuo kovo 1-osios didėja nuo 15 iki 20 eurų per mėnesį, o specialiųjų ugdymo poreikių turintiems vaikams nuo rugsėjo 1-osios jis bus didinamas nuo 30 iki 40 eurų per mėnesį.

„Tai pirmas krepšelio didinimas nuo to laiko, kai finansavimas pradėtas skirti įvairioms įstaigoms ir laisviesiems mokytojams, vykdantiems neformalųjį vaikų švietimą. Didesnis finansavimas leis vilniečiams rinktis dar įvairesnes ar iki šiol neišbandytas veiklas. Tikiuosi, kad sostinės neformaliojo švietimo vykdytojai jau galvoja ir apie karo zoną palikusių ukrainiečių šeimų vaikų įtraukimą“, – sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

 

Nuo kovo 1-osios pradėjo galioti Vilniaus miesto savivaldybės patvirtinta naujoji Neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimo tvarka, kuri numato dešimties mėnesių būrelių finansavimo laikotarpį, pradedant rugsėju ir baigiant birželiu.

Maksimalus mokinių skaičius vienoje neformaliojo švietimo veiklos grupėje – ne daugiau kaip 25 mokiniai, o minimali programos apimtis gali būti šeši mėnesiai.

Lieka galioti anksčiau patvirtinta minimali aštuonių pedagoginių valandų per mėnesį programos trukmė, o neformaliojo švietimo krepšelis, kaip ir anksčiau, bus skiriamas mokiniui, kuris išlankė ne mažiau kaip keturias pedagogines valandas užsiėmimų per mėnesį.

 

Neformaliojo švietimo veiklų programas įgyvendinti gali visi šių paslaugų teikėjai, išskyrus mokyklas, taip pat  laisvieji mokytojai, atkreditavę savo programas savivaldybėje.

Neformaliojo švietimo lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa, pagal kurią vaikas mokosi Vilniaus miesto savivaldybėje, nepriklausomai nuo to, kurioje savivaldybėje vaikas gyvena ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

2021-aisiais Vilniuje akredituota 520 neformalaus ugdymo programų, 15 eurų krepšeliu pasinaudojo daugiau kaip 24 tūkst. vaikų per mėnesį, palyginimui 2019-aisiais ir 2020-aisiais krepšeliu naudojosi atitinkamai 20 ir 22 tūkst. vaikų.

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button