Pasibaigus valstybinių brandos egzaminų sesijai abiturientai skubėjo pildyti paraiškas stojimams į aukštąsias mokyklas. Šiemet liepos 26 d. būsimieji studentai sulaukė kvietimų studijuoti kolegijose bei universitetuose. Kvietimus gavo 11 164 pretendentai studijuoti universitetuose ir 10 645 – kolegijose.

Didesnio abiturientų dėmesio sulaukia ir kolegijos

Šiemet aukštosios mokyklos būsimiems studentams pasiūlė 639 studijų programas, tačiau 55 iš jų nepasiekė minimalaus studentų skaičiaus ir į jas nebuvo renkami pretendentai. Iš viso studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose kvietimus gavo 21 809 stojantieji, kuomet 2017 m. šis skaičius siekė 22 677 pretendentus.

Valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose buvo pakviesta mokytis beveik pusė stojančiųjų – 12 473, lyginant su praėjusių metų rezultatais, 2017 m. jų buvo 14 062 jaunuoliai. Į valstybės nefinansuojamas vietas buvo pakviesti 9 336 stojantieji.

Stojimų tendencijos šiemet išsiskirstė taip, kad daugiausiai kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose sulaukė tie, kurie pasirinko Programų sistemų dalyką Kauno technologijos universitete – 319 pretendentų. Taip pat ši programa susilaukė dėmesio ir Vilniaus kolegijoje – čia buvo pakviesti mokytis 177 stojantieji.

Vilniaus kolegija taip pat išsiskyrė ir Tarptautinio verslo studentų skaičiumi – 176 stojantieji. Toliau stojimų lentelėje vyravo būsimieji Teisės studentai Vilniaus universitete (159), Politikos mokslų studentai – 157 bei kasmet tarp populiariausių studijų programų atsiduriantys medicinos mokslai, kuriuos šiemet mokysis net 143 stojantieji.

Kolegijose daugiausiai stojančiųjų sulaukta Transporto logistikos srityje – 88 pretendentai, kurie pasirinko Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, taip pat po 87 stojančiuosius buvo pakviesta į Bendrosios praktikos slaugą Vilniaus kolegijoje bei Multimedijos technologiją Kauno kolegijoje. Vilniaus kolegijoje taip pat gana didelio susidomėjimo sulaukė Reklamos vadybos – 84 stojantieji, ir Buhalterinės apskaitos – 81, sritys.

Būsimas studijas nulėmė siekis padėti žmonėms

Būsima pirmo kurso kineziterapijos studentė Gabija Stonkutė tikina, kad stojimas į aukštąją mokyklą šiemet buvo daug sunkesnis negu ankstesniais metais. „Šiemet norint patekti į valstybės finansuojamą vietą buvo privaloma matematikos egzaminą išlaikyti bent 25 proc. Kadangi šiais metais matematikos valstybinis brandos egzaminas buvo tikrai nelengvas, su didžiuliu nerimu laukiau egzaminų rezultatų, nes matematikos dalyko vertinimas sudarė dalį konkursinio balo stojant į mano pasirinktą specialybę“, – neslėpė G. Stonkutė.

Iš Kretingos į Vilnių atvyksianti studijuoti mergina šiems mokslams pasirinko Vilniaus kolegiją. Tokį sprendimą lėmė ne tik geri atsiliepimai apie šią aukštąją mokyklą, bet ir draugų rekomendacijos bei didesnės praktinės žinios. Kineziterapijos specialybę merginą paskatino pasirinkti didžiulis noras padėti žmonėms bei išmanyti sveikatos priežiūros bei stiprinimo sritį.

„Manau, jog šis rugsėjis man tikrai suteiks daugybę išbandymų, kadangi atvykus iš kito miesto bus įdomu susipažinti su naujomis vietomis, reikės įprasti prie transporto eismo bei miesto šurmulio“, – lūkesčiais dalinosi pašnekovė.

Gabija kalbėdama apie ateities tikslus prisipažino, kad studijuodama kineziterapiją tikisi išmokti suteikti žmonėms reikiamos pagalbos, padėti išspręsti jų sveikatos problemas bei įgyti platesnių žinių medicinos srityje. Ateitį būsima studentė ketina sieti su šiomis studijomis, tačiau tikslius ateities planus mergina tikisi surasti studijų metu.

Naujovė – papildomi balai stojantiesiems

Šie metai būsimiems studentams išsiskyrė tuo, kad visi stojantieji, kurie atliko savanorystę ar rašė brandos darbą, galėjo gauti papildomus balus. Už brandos darbą, kuris gali būti įskaitomas tik tuo atveju, jei konkursinio balo sandaroje yra nurodytas kaip pirmasis arba antrasis dalykas, papildomus 0,25 balus gavo 139 stojantieji. Taip pat 57 pretendentams buvo skirtas papildomas 0,25 balas už atliktą ne trumpesnę nei 3 mėnesių savanorišką veiklą. Net 569 stojantieji gavo papildomus 0,5 balus už baigtus bazinius karinius mokymus arba privalomąją karo tarnybą.

Vilniaus universitetas kaip ir kasmet sulaukia didžiausio studentų skaičiaus valstybės finansuojamose arba su studijų stipendijomis vietose – net 2661 studento, praėjusių metų rodiklis siekė 2545 pretendentus. Kauno technologijos universitetas priėmė beveik perpus mažesnį studentų skaičių lyginant su Vilniaus universitetu – 1317, kuomet 2017 m. jų buvo 1579.

Keletui Klaipėdos universiteto studijų programų nepavyko sulaukti didžiulio stojančiųjų dėmesio – į biologiją stojo tik 9 studentai, ekonomikos ir logistikos sritys sulaukė tik po 8 prašymus, į socialinę ekonominę geografiją ir regionistiką buvo sulaukta tik 6 pretendentų, 5 stojantieji susidomėjo visuomenės sveikata ir tik po 4 pretendentų prašymus gavo chemijos inžinerijos ir medijų filosofijos bei kultūrinės industrijos.

Šiemet Klaipėdos universitetas siekdamas užtikrinti geresnę studijų kokybę apjungė programas pagal kryptis, todėl ši aukštoji mokykla skelbė priėmimą tik į 32 studijų programas, kuomet 2017 m. būsimieji studentai galėjo teikti prašymus net 56 studijų programoms.

Šiame universitete populiariausiomis specialybėmis išlieka Psichologija, Informatikos inžinerija, Kūno kultūros ir sporto pedagogika, Anglų ir kita užsienio kalba, Mechanikos inžinerija, Jūrų uostų inžinerija, Statybos inžinerija bei Hidrologija ir okeonografija.

Autorė: Gintarė Paulauskaitė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist