Švietimas

Daugiausia kainuos Vilniaus ir Šiaulių universitetų jungtuvės

Iš 123 mln. eurų, numatytų aukštųjų mokyklų tinklui optimizuoti, daugiausia lėšų bus skirta Vilniaus ir Šiaulių universitetų susivienijimui, rašo naujienų portalas lrt.lt.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, šiam susijungimui ketinama skirti 32 mln. eurų. Kone dvigubai mažesnė suma pasieks besijungiančius Vilniaus Gedimino technikos ir M. Romerio universitetus, jiems planuojami 17 mln. eurų, o į Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetų junginį numatoma investuoti 16 mln. eurų. Likusios lėšos bus skiriamos universitetams, vykdantiems vidinę optimizaciją.

Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Juozo Augučio teigimu, neaišku, kokia logika vadovaujantis pinigai buvo skirstomi tarp skirtingų aukštųjų mokyklų. „Suprantama, kad tokia lėšų skirstymo logika yra nepagrįsta. Universitetų pertvarkos kontekste tiek pagal apimtis, tiek pagal keliamus tikslus VDU, ASU ir LEU prisiėmė didžiausią atsakomybę, tačiau lėšų šiems tikslams įgyvendinti, kaip matome, skiriama mažiausiai. Jei ŠMM požiūrius nesikeis, universitetų jungimas bus tik mechaninis veiksmas, nes mokslo ir studijų kokybės gerinimui papildomų lėšų 2019 metų biudžeto projekte tiesiog nėra skiriama“, – komentavo VDU rektorius.

 

J. Augutis BNS sakė, kad neskyrus pakankamų lėšų, jungimosi procesai tiesiog nevyks, nes nebus už ką jų finansuoti.

„Nieko nesiruošiame spausti, bet nesant lėšų, kurios yra būtinos kai kuriems procesams, sakykim, sujungti dvi ar tris universitetų informacines sistemas. Jeigu mes neturime lėšų, mes jų nesujungiame ir galime vadinti, kad universitetų sujungimas įvyko, bet atskirai kiekvienas iš tų universitetų skaičiuotų savo studentus, turėtų atskiras buhalterijas, todėl tai būtų tik pavadinimas“, – kalbėjo rektorius.

Finansavimas universitetams skiriamas iš biudžeto bei per projektines lėšas. Pasak J. Augučio, iš biudžeto VDU, ASU ir LEU jungimui kitiems metams reikėtų per 3 mln. eurų.

 

Jis sako besitikintis, kad į universiteto išsakytas pastabas bus atsižvelgta ir kitų metų biudžeto projektas bus pakoreguotas.

VDU rektorius nežino, ką reikėtų daryti, jeigu dėl reikiamo finansavimo nepavyktų susitarti.

„Mes tada turėtume kreiptis į Seimą, informuoti apie susidariusią situaciją ir ieškoti sprendimo. Neįsivaizduoju, kaip tai galėtų būti padaryti. Bet tikiuosi, kad tai teoriniai svarstymai ir to nereikės“, – kalbėjo jis.

 

Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Eugenijus Butkus lrt.lt teigė, kad skiriant lėšas besijungiantiems universitetams laikomasi dviejų principų: dalis lėšų skiriama už pasiekimus pagal pertvarkos plane nurodytus rodiklius – tai lėšos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai stiprinti, pavyzdžiui, VU medicinos mokslo ir studijų centras; kita dalis – lėšos studijų infrastruktūrai atnaujinti ar įsigyti, pavyzdžiui, nacionaliniams pedagogų rengimo centrams įveiklinti, ir universitetų veiklai tobulinti – dėstytojų kvalifikacijos tobulinimas, studijų atnaujinimas ir kokybės užtikrinimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button