Švietimas

Daugiau nei šešiems tūkstančiams mokinių – nemokamos plaukimo pamokos

Nuo rugsėjo mėnesio startuoja nemokamos projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2018“ plaukimo pamokos visoje Lietuvoje. Šiemet projekte dalyvaus 6369 mokiniai iš dešimties apskričių, praneša VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras.

Pasak Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentės Ilonos Juditos Zuozienės, plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis, kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tampa prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko ir galimybių atvesti vaikus į baseiną po pamokų.

„Mūsų siekis, kad kuo daugiau šalies vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas. Šiemet, kaip ir pernai vaikai turės galimybę plaukimo įgūdžius tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai“, – sakė I. J. Zuozienė.

 

Jos teigimu, beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, todėl daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas kol kas yra vienintelė galimybė patekti į pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Visi moksleiviai mokomi plaukti pagal Lietuvos plaukimo federacijos parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką, o projekte dirba kūno kultūros ir sporto specialistui keliamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys treneriai. Mokymo plaukti pamokas vykdančių mokyklų, plaukimo klubų ir baseinų treneriai dalyvavo tobulinimosi seminare: birželio 18-19 dienomis Kaune 57 plaukimo treneriai iš visos Lietuvos ne tik klausėsi teorinių paskaitų, bet ir intensyviai darbavosi atlikdami praktines užduotis.

Projektą koordinuoja ir administruoja VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei miestų savivaldybės. Sertifikuota mokymo plaukti programa pradinių klasių mokiniams vykdoma nuo 2009 metų.

Projektas truks iki sausio mėnesio ir bus tęsiamas 2019 metų vasario-gegužės mėnesiais. Tikimasi, kad baigę visą mokymo plaukti pamokų kursą, vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sekundes), mokės atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5-6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį), gebės slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje)., sugebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius, bei sugebės nuplaukti 50 m nugara ar krauliu.

 

Ingrida Petuchovaitė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button