Žurnalui „Reitingai“ nustačius universitetų bakalaurų reitingą, kurio pagrindinis vertinimo parametras buvo darbdavių pasitenkinimas universitetų absolventais, paaiškėjo, kad Vilniaus universitetas (VU) toliau lieka lyderiu ir yra pirmoje vietoje 30-yje vertintų bakalaurų rengimo studijų kryptyse.

Žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino teigimu, mažėjant stojančiųjų skaičiui, aukštosios mokyklos dažnai galvoja apie išgyvenimą, o kokybės klausimas, anot jo, lieka paraštėje.

Tuo tarpu Vilniaus universiteto rektorius, profesorius Vytautas Žukauskas teigia, kad būtina gerinti mokslinius tyrimus, tačiau politikai, jo teigimu, yra pasiklydę tarp tikslų.

„Didžiausią vertę galima kurti skatinant mokslinių tyrimų kokybę“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Žukauskas.

Kartu VU rektorius pažymėjo, jog universitetų Lietuvoje finansavimas nėra nulemtas nuo stojančiųjų balų, kaip, jo teigimu, yra kitose valstybėse.

„Civilizuotose šalyse, (…) tai yra pagrindiniai skaičiai, kurie lemia finansavimą“, – teigė V. Žukauskas, pridūręs, kad politinės partijos Lietuvoje, Vyriausybė, jo tvirtinimu, yra pasiklydę tiksluose.

Antroje vietoje, pagal reitingų tyrimo rezultatus – Kauno technologijos universitetas, pirmaujantis 14-oje vertintų bakalaurų rengimo studijų krypčių, trečioje vietoje – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), kuris pirmas yra 5-iose vertintose bakalaurų rengimo studijų kryptyse. LSMU taip pat pirmauja dar keturiose vientisųjų studijų programų kryptyse.

Toliau eilėje rikiuojasi Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus dailės akademija bei Lietuvos sporto universitetas.

Kiti parametrai, kurie buvo pasitelkti, vertinant universitetų reitingus – 2019 m. vasarą priimtų pirmakursių balo vidurkis, geriausių abiturientų

Dainora Karklytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist