Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skyrus papildomas lėšas vaikų vasaros stovyklų organizavimui Vilniaus miesto savivaldybė turėjo galimybę šią vasarą organizuoti papildomą vaikų vasaros stovyklų konkursą. Antro konkurso metu net 85 organizacijos gavo pilną arba dalinį finansavimą vaikų vasaros stovykloms organizuoti, todėl dar net 4500 vaikų galės šią vasarą turiningai praleisti laiką. Papildomo konkurso metu prioritetas buvo teikimas stovykloms, kurios didžiąją dalį veiklų vaikams planuoja organizuoti gamtoje ar gryname ore bei užimti vaikus, turinčius didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl negalios. Visose stovyklose planuojama užimti apie 60 vaikų, turinčių didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl negalios.

„Džiaugiamės, kad neformaliojo vaikų švietimo organizatoriai šią vasarą nuoširdžiai ir intensyviai dirba siekdami sudaryti sąlygas vaikams įdomiai ir smagiai leisti vasaros atostogas. Didžioji dauguma organizatorių paraiškas teikė tiek pirmame, tiek antrame konkurse, taip pat džiugina konkurse pirmą kartą dalyvavusių stovyklų organizatorių pateiktos įdomios ir originalios paraiškos. Labai svarbu, kad skirtas papildomas finansavimas stovyklų organizatoriams sudarys palankesnes sąlygas vaikų tėvams pasirinkti stovyklas už prieinamą kainą“, – sakė Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Stovyklų organizatoriams šį kartą buvo paskirstytos kaip niekada didelės lėšos, net 55 organizacijos gavo daugiau nei 80 procentų finansavimą nuo prašomos sumos. Skiriamu didesniu finansavimu stovyklų organizatoriams siekiama sumažinti stovyklos kainą tėvams. Organizatoriai už gautas savivaldybės lėšas įsipareigoja užimti ne mažiau kaip 15 vaikų ir ne trumpiau kaip 5 dienas. 40 procentų stovyklos kainos įsipareigoja padengti savivaldybė, o likusius 60 procentų vaikų tėvai, įstaiga, partneriai ar rėmėjai. Šeimoms, esančioms jautresnėje socialinėje situacijoje, savivaldybė finansuos 90 procentų stovyklos kainos. Savivaldybės finansuojamos 5 dienų su nakvyne stovyklos kaina tėvams bus ne didesnė nei 105 Eur.

Priešingai nei ankstesniuose konkursuose šiame konkurse dauguma finansuojamų stovyklų yra stacionarios su laikinu apgyvendinimu, organizuojamos už Vilniaus miesto ribų. Numatoma organizuoti 16 meninių stovyklų, 18  bendro profilio stovyklų, 29 sporto stovyklų. Šios  stovyklos organizuojamos visoje Lietuvoje, vaikai galės stovyklauti Alytaus raj., Ignalinos raj. Plungės raj., Kretingos raj., Švenčionių raj., Zarasų raj., Varėnos raj., Trakų raj. Prienų raj. Širvintų raj., Utenos raj., Druskininkuose, Šventojoje, Palangoje ir kituose miestuose.

Po antrojo šią vasarą organizuoto vaikų stovyklų konkurso valstybės lėšos bus skiriamos 2 Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokykloms,  5 muzikos mokykloms, 2 sporto mokykloms, 2 jaunimo centrams – klubams bei 74 nevyriausybinėms organizacijoms, asociacijoms, viešosioms įstaigoms, laisviesiems mokytojams. Stovyklos vyks visą vasarą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist