Švietimas

Baltarusijos jaunimas sulauks paramos ne tik bakalauro, bet ir magistro studijoms Lietuvoje

Lietuvos principinė nuostata remti Baltarusijos pilietinės visuomenę nesikeičia. Siūloma skirti finansinę paramą ne tik bakalauro studijoms, bet ir mūsų šalies universitetuose magistro studijas pasirinkusiems baltarusiams.  

„Paremti baltarusių jaunimą sunkioje situacijoje yra gerų kaimynų pareiga. Skirdami paramą išreiškiame savo solidarumą su Baltarusijos demokratiniu judėjimu, taip pat sudarome galimybes studijuoti tiems jaunuoliams, kuriems šiuo metu savo šalyje įgyti aukštąjį išsilavinimą galimybės yra apsunkintos“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Ministrė kreipėsi į Tarptautinių studijų komisiją, kad nustatant kvotas 2021 m. užsienio šalių piliečių studijoms pagal magistrantūros studijų programas, Baltarusija būtų numatyta kaip atskira prioritetinė šalis, skiriant jos piliečių studijoms 20 papildomų vietų. Ministerija nuo 2020 studijų metų yra skyrusi paramą 103 baltarusiams, įstojusiems į bakalauro studijas Lietuvoje.  

 

Lietuva nuo 2015 m. remia ir Ukrainos jaunuolių studijas mūsų šalyje. Ukrainos piliečių magistrantūros studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose šiais metais bus skiriama 30 vietų kvota. 

Lietuva nuo 2019 m. taip pat teikia paramą asmenims, atvykusiems iš Ukrainos Luhansko ir Donecko sričių karo zonos. Minėtiems asmenims, baigusiems vidurinio ugdymo programą Vilniaus lietuvių namuose ir per bendrąjį priėmimą priimtiems studijuoti valstybinių aukštųjų mokyklų valstybės nefinansuojamose studijų vietose, gali būti skiriama parama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų kainai padengti, kasmet konkurso tvarka skiriant paramą ne daugiau kaip 15 studentų pagal bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus. 

Į Tarptautinių studijų komisiją įeina Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF), Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos, Studijų kokybės vertinimo centro, studentų organizacijų atstovai, komisijos veiklą koordinuoja ŠMPF. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button