Vienai seniausių Lietuvoje Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetei muzikos mokyklai sukanka 70 metų. Jubiliejaus proga mokyklos kolektyvai surengė koncertą, į kurį pakviesti šios mokyklos absolventai.

Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje mokosi 2200 moksleivių, čia dėsto 250 pedagogų. Tai bene didžiausia muzikos mokykla Lietuvoje, suteikianti profesionalų išsilavinimą, ir vaikai gali toliau muzikos mokytis aukštosiose mokyklose. Iš septynmetės muzikos mokyklos dešimtmete ši ugdymo įstaiga tapo per eksperimentą.

„Pirmas žodis apie tai buvo maestro Sauliaus Sondeckio, kadangi jis pamatė užsienyje, kad daugumoje universitetų yra įvairūs orkestrai kameriniai, simfoniniai, kadangi tie studentai, jie kitas specialybes studijuoja, jie taip pat gali muzikuoti, ir jis tokią idėją tuomečiam direktoriui Vytautui Kabeliui pasakė, ir tada mums buvo suteikta teisė eksperimento keliu penkerius metus eksperimentuoti kas iš to išeis“, – sakė Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vadovė Laimutė Užkuraitienė.

1974 m. pradėjus eksperimentą ir sulaukus gerų rezultatų, B. Dvariono muzikos mokykla virto dešimtmete. Šiandien joje veikia keliolika orkestrų, ansamblių. Mokyklos 70-mečio vakarą scenoje – daugiausia tarptautinių konkursų pelnę kolektyvai.

Mokykla išsiskiria tuo, kad joje pedagogais dirba daugelis žymių Lietuvos atlikėjų, galima mokytis džiazo, klasikinių vargonų ar klavesino specialybių.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris vilnietis nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.