Švietimas

Aukšta stojimo kartelė stojančiųjų susidomėjimo nemažina – į likusias vietas VU kviečia pretenduoti papildomame priėmimo etape

Nuo rugpjūčio 3 iki 5 d. stojantieji gali registruoti prašymus ir dalyvauti papildomame priėmime į likusias laisvas valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas Vilniaus universitete (VU). Tai galima padaryti per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį.

Šiame etape į valstybės finansuojamas studijų vietas ir studijų stipendijas gali pretenduoti tik tie stojantieji, kurie pagrindinio priėmimo metu nesudarė jokios sutarties arba sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Sudariusieji valstybės finansuojamų studijų sutartį gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamų studijų vietą.

Nuo birželio pradžios prašymus studijuoti VU jau spėjo pateikti per 5,2 tūkst. stojančiųjų. VU Studentų priėmimo poskyrio vadovas Artūras Šaltis teigia, kad tokio didelio stojančiųjų skaičiaus pasirinkimas studijuoti VU patvirtina aukštą VU studijų kokybę.

 

„Nors šiemet matematikos valstybinio egzamino, kuris yra būtinas norint įstoti į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas studijų vietas, neišlaikė 35 procentai moksleivių, Vilniaus universiteto stojančiųjų sąrašo tai nepakeitė. Priešingai – stojančiųjų net į matematikos krypties studijų programas padaugėjo, lyginant su praėjusiais metais. Tai rodo, kad būsimieji pirmakursiai vertina kokybę išlaikančią ir nemažinamą minimalią stojimo kartelę“, – sako A. Šaltis.

VU priėmimo vadovas pastebi ir padidėjusį susidomėjimą į valstybės nefinansuojamas vietas: „Būsimieji studentai ir jų tėvai vis labiau vertina investicijas į mokslą, todėl ir nepasisekus egzamine ar nepatekus į finansuojamą vietą renkasi studijuoti ir įgyti žinių, aukštąjį išsilavinimą ir profesiją.“

Stojantieji kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per LAMA BPO tinklalapį. Papildomame priėmime stojantieji gali registruoti atnaujintus prašymus arba, jeigu nedalyvavo pagrindiniame priėmime, teikti naujus prašymus priimti studijuoti į universitetinių ar koleginių studijų programas, kuriose dar liko laisvų vietų. Teikiant prašymą galima nurodyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus.

 

Kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 10 d. iki 12 val., juos stojantieji ras prisijungę prie BPIS, taip pat gaus nurodytu elektroninio pašto adresu. Suteikiama galimybė sutartis sudaryti tiek elektroniniu būdu (nuo rugpjūčio 10 d. 15 val. iki 12 d.), tiek atvykus į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 11 d. 8 val. iki 12 d.).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button