Švietimas

Atnaujintoje V. Sirokomolės gimnazijoje liko tik smulkūs remonto darbai (nuotraukos)

Vakar, atnaujintą Vladislavo Sirokomlės gimnaziją kartu su savivaldybės administracijos darbuotojais aplankė meras Remigijus Šimašius. Susitikime su mokyklos bendruomene ir Šnipiškių seniūnu apžiūrėtos atnaujintos gimnazijos patalpos, aptarti aktualūs klausimai ir atlikti darbai.

Dėl remonto šiuos mokslo metus V. Sirokomolės gimnazijos moksleiviai pradėjo išsibarstę po kitas miesto ugdymo įstaigas, o į naujai suremontuotą ir modernizuotą mokyklą grįžo po žiemos atostogų, todėl dar gyvena šventiškomis įkurtuvių nuotaikomis. 

Remonto projektą koordinuojanti „Vilniaus vystymo kompanija“ kartu su tėvų bendruomene bei mokyklos administracija rado sprendimą, kad V. Sirokomlės gimnazijos moksleiviai galėtų tęsti mokslus jau savo mokykloje. Likę smulkūs remonto darbai bus atliekami po pamokų ir savaitgaliais.

 

Gimnazijos modernizavimo darbai vyko keliais etapais: pirmuoju etapu atlikti pastato apšiltinimo darbai – ugdymas progimnazijos pastate nebuvo sustabdytas. 2020-ųjų rugsėjį papildomai nupirkus šildymo sistemos remonto darbus, nuspręsta įrengti ir naują vėdinimo-kondicionavimo sistemą.

Atnaujintoje V. Sirokomlės gimnazijoje sumontuota įranga yra viena moderniausių, esančių rinkoje. Kokybišką mokymosi laiką ir švarią aplinką garantuoja klasėse ir kabinetuose naujai įrengta vėdinimo ir kondicionavimo sistema. Naująja vėdinimo sistema bus užtikrinamas norminis (apie 30 kub.m./val.) šviežio oro kiekis kiekvienam mokiniui. Tuomet gerėja savijauta, darbingumas, mažėja nuovargis ir mieguistumas.

Naujoji rekuperacinė sistema padės iki 80 proc. sumažinti šildymo kaštus, patalpose, kur vėlyvą pavasarį ir ankstyvą vasarą per karščius smarkiai pakyla temperatūra, įrengta moderniausia VRF tipo penktos kartos (kintamo šaltnešio srauto) oro vėsinimo sistema. Ja bus galima vėsinti patalpas iki komfortiškos temperatūros.

 

Modernizuojant mokyklą buvo pakeisti vamzdynai, atnaujinta elektros ir signalizacijos sistema, virtuvėje buvo pakeista maisto ruošimo technologinė įranga ir įrengta vėdinimo sistema.

V. Sirokomlės gimnazijoje liko užbaigti smulkius remonto darbus – vandeniniais dažais perdažyti koridorius ir sureguliuoti naująsias sistemas. Mokyklos renovacija bus užbaigta iki vasario pradžios. Visa modernizavimo darbų kaina (apšiltinimas, šildymo sistema, vėdinimas ir vidaus apdaila) – apie 4,3 mln. Eur.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
HH
HH
3 mėnesius

Verta pagirti uz renovacija.
Bet keista, kad tokie uzrasai svetimos valstybes kalba dabar visur uzkabineti.

Tomas
Tomas
3 mėnesius

Šiek tiek apmaudu matyti kaip visa aplinka pigiai įrengta, tai vieta kurioje vaikai praleis dalį savo gyvenimo. Dar akis bado kaip valstybinė įstaiga perka žinomų baldų kopijas. Orandžinės kėdės klasėse yra Vitra DWS kopijos.

hmmm
hmmm
3 mėnesius

viskas puiku, bet sporto salės spalva…:D

Arūnas
Arūnas
3 mėnesius

Puiku. Vaikai yra gerai, tik ar tikrai reikėtų atnaujinti lenkų tautinės bendrijos mokyklas, o ne skatinti šių mokinių integraciją į visuomenę. Nes mano patirtis su šios mokyklos bendruomene labai įdomi. Sutikti vaikai kalbėjo su tokiu akcentu, kad nesuprasi ar tai vaikai kurie gimė Lietuvoje, ar iš Lenkijos imigravo. O mokytoja Lietuviškai mokėjo vos kelis žodžius. Mano galva tokių mokyklų egzistavimas yra iš esmės ydingas. Vaikai nuo mažens pratinami būti savo “getuose”, čia kaip juodaodžiai Brokse. Vėliau patenka į universitetus ir negali suprasti ar čia žmogus tiek metų mokykloje mokėsi ar savaitgaliais Varšuvoje lietuvišką šeštadieninę lankė. noriu pabrėžti, kad nieko neturiu… Skaityti daugiau

Bob
Bob
3 mėnesius
Atsakinėti į  Arūnas

Kaip panašios taut. maž. mokyklos absolventas – pilnai pritariu. Dabar gal jau geriau tapo, bet prieš 10 metų trečdalis laidos vos vos kalbėjo lietuviškai. O kas liečia mokyklos atnaujinimą… manau Vilniaus vaikai nusipelnė geresnių mokyklų, negu perdažytų sovietinių pastatų su sėdmaišiais, stalo futbolu ir rekuperacija.

hmmm
hmmm
3 mėnesius
Atsakinėti į  Arūnas

viskas vystosi natūraliai, didžiausias blogis rusiški (ne lenkiški) tv kanalai, bet su laiku viskas po truputį gerėja, bet kokios tautybės jaunimas lietuviškai kalba puikiai, ko anksčiau tikrai nebūdavo

qwerty
qwerty
3 mėnesius
Atsakinėti į  Arūnas

Kaip tik tėvai mąsto nes vaikas baigęs lenku mokyklą mokės bent 4 kalbas. O gyvenime tikrai to prireiks.
Dėl akcento, tai nesuprantu ko čia kabintis. Sutinku jaunimo iš Mariampolės, Telšiu, tai irgi kartais neeina suprast ką jie kalba.Reikia tik džiaugtis, kad sąlygos mokyklose gėrėja

Arunui
Arunui
3 mėnesius
Atsakinėti į  Arūnas

Pritariu. Valstybe niekur neislaiko svetimtauciu mokyklu uz mokesciu moketoju pinigus. Tow bendruomenes pacios turi islaikyti tokias mokyklas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button