MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: ŠM
Švietimas

Apie ateities mokyklą kviečia diskutuoti šį savaitgalį prasidedanti paroda „Mokykla“

Lapkričio 23–24 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks 8-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla“. Parodą lapkričio 23 d. 10.30 val. atidarys švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Kasmetinę parodą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Daugiau nei 150 edukacinių renginių bus atviri, išankstinė registracija vyks tik į Atradimų laboratorijas. Šiemet parodoje prisistatys daugiau kaip 100 įmonių ir švietimo įstaigų. Pagrindinis šių metų akcentas – ateities mokykla. Kaip atrodys mūsų kasdienybė po 5, 10 ar 15 metų? Kokių įgūdžių ir gebėjimų mums reikės? Švietimo ekspertai sako, kad ateityje bus labai svarbu gebėti savarankiškai mąstyti, telktis, būti empatiškiems ir pilietiškiems. Mokiniai ugdomi atsižvelgiant į kiekvieno gebėjimus ir poreikius, mokytojas – kūrybiškas ir profesionalus mokymo(si) dizaineris – tokia mokykla, suradusi savo unikalumą, gerai pažįstanti bendruomenę, suteikianti galimybių, yra ateities mokykla, kurios visi norime.

Lapkričio 23 d. 5.1 konferencijų salė virs savivaldybių ir mokyklų pasidalijimo patirtimi erdve. Abi parodos dienas Švietimo ir mokslo ministerija švietimo politikos erdvėje kvies lankytojus sužinoti aktualiausias naujienas ir skubės mokytojams į pagalbą. Pirmą kartą parodoje vyks mokinių mokslinių tyrimų idėjų mugė. Penktadienį 3 salės balkone mokiniai galės susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais ir išradimais, dalytis patirtimi, diskutuoti. O visi parodos lankytojai galės pabendrauti su jaunaisiais tyrėjais ir išrinkti įdomiausią idėją. Šeštadienį (lapkričio 24 d.) tėvus su vaikais kviečiame į mini vaidinimus „Kitoks vaikas klasėje“ ir  „Ultra tėveliai“.  Juose reali situacija iš mokyklos kasdienybės persikels į sceną ir taps diskusijos tema. Suvaidinta situacija bus aptarta kartu su psichologe.

Abi parodos dienas Atradimų laboratorijos lauks lankytojų, kurie trokšta patirti mokymosi džiaugsmą kūrybiškai tyrinėdami. Mokytojų kambarys keičia savo vietą ir neformaliems pašnekesiams ir bičiuliškiems susitikimams atvers duris 4 parodų salėje.

Specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams įėjimas į parodą yra nemokamas. Mokyklų atstovai iki lapkričio 21 d. el. pašto adresu mokykla@litexpo.lt turi nusiųsti skanuotą raštą, kuriame nurodomas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, kurie planuoja atvykti į parodą, skaičius ir lydintieji asmenys. Nereikia atskleisti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių asmens duomenų – rašte turi būti nurodytas tik mokinių skaičius.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Privačios mokyklos kelia įkainius

BNS

Vilniaus miesto mokyklos kviečiamos steigti FabLab dirbtuves

Evaldas Činga

Pusė Vilniaus dvyliktokų naudojasi korepetitorių paslaugomis

Evaldas Činga

R. Šimašiaus komanda naują kadenciją svarsto perimti vadovavimą Vilniaus švietimui

BNS

Pirmieji pasaulyje: „BitDegree“ ir Vilniaus universitetas motyvuos mokytis internetu

Evaldas Činga

Privačios mokyklos auga sparčiau, nei tikėjosi

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika