Švietimas

100 eurų kompensacija – visiems nepatekusiems į Vilniaus darželius

Sostinės savivaldybės Taryba šiandien išplėtė gaunančių 100 eurų kompensaciją už vaikų priežiūrą ir ugdymą ratą – nusprendė skirti po 100 eurų kas mėnesį visiems vilniečiams, kurių 2–6 metų amžiaus vaikai jau metus ir ilgiau negauna vietų valstybiniuose darželiuose. Iki šiol 100 eurų kompensacija buvo skiriama tik einantiems į privačius darželius. Jau kitąmet kompensaciją gaus namuose vaikus auginantys ar pagal verslo liudijimą dirbančias aukles samdantys tėvai.

„Aktyviai sprendžiame vietų trūkumo Vilniaus vaikų darželiuose klausimą. Jau kitais metais visiems vilniečiams skirsime 100 eurų per mėnesį paramą, kuri padės samdant auklę, ar patiems prižiūrint vaikus namuose. 100 eurų kompensacija  bus teikiama tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje“, – naują sprendimą aiškina Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

100 eurų per mėnesį kompensacija bus skiriama 11 mėnesių per metus arba tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame darželyje. Parama bus suteikiama tiems tėveliams, kurie bus sudarę sutartį su verslo liudijimą turinčiomis auklėmis, tačiau jeigu vaiką prižiūrės vienas iš tėvų arba artimų giminaičių – verslo liudijimo jiems įsigyti nereikės.

 

100 eur finansavimas bus skiriamas tiems, kurie vietos darželyje laukia ne mažiau nei vienus metus (praėjusius nuo prašyme nurodytos lankymo datos) ir nelanko kito privataus arba valstybinio darželio. Toks terminas siūlomas dėl to, kad yra tikimybė, jog vaikas gaus darželį per pirmus metus nuo prašymo pateikimo datos.

Jeigu gavę savivaldybės pasiūlymą tėvai atsisakys pasiūlytos vietos darželyje seniūnijoje, kurioje buvo pasirinkę darželį, arba atsisakys  pasiūlytos vietos besiribojančioje seniūnijoje, – kompensacijos mokėjimas bus nutrauktas. Pavyzdžiui, jeigu tėvai nori, kad vaikas lankytų darželį Fabijoniškėse, tačiau jame nėra vietų, ir jam pasiūlomas kitas darželis tame pačiame rajone arba  besiribojančiose seniūnijose, ir tėvai atsisako pasiūlymo, 100 eur finansavimas bus nutraukiamas. Taip norima išvengti piktnaudžiavimo, kai specialiai pasirenkami darželiai, kuriuose laisvų vietų nėra ir laukia ilgos eilės.

Parama bus skiriama tiems vilniečiams tėvams, kurie savo ir vaiko gyvenamąją vietą metus ir ilgiau yra deklaravę Vilniuje. Jei vaiką augina vienas iš tėvų – jo bei vaiko gyvenamoji vieta turės būti deklaruota Vilniuje ne mažiau nei vienerius metus. Mažindama laukiančiųjų į darželius eilę, savivaldybė taip pat skatina Vilniaus gyventojus deklaruoti savo gyvenamąją vietą Vilniaus miesto savivaldybėje.

 

Kompensavimo tvarka pasiteisino, nes vis daugiau vilniečių tėvų pasinaudoja savivaldybės teikiama 100 eurų kompensacija lankantiems privačius darželius, o privatūs darželiai vykdo intensyvią plėtrą. Jei 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, 87 privačias įstaigas lankė apie 3 tūkst. vaikų, tai šių metų rudenį – 104 privačiuose darželiuose ugdomi jau 4505 vaikai.

Nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios iki 2016 m. rugpjūčio 31 d. iš savivaldybės biudžeto 100 Eur kompensacijoms skirta 5 mln. 287,2 tūkst. Eur. Skaičiuojama, kad išplėtus gaunančių 100 Eur kompensaciją sąrašą, savivaldybei per metus tai kainuos papildomai apie 5 mln. Eurų.

Į vietų stygiaus sostinės darželiuose problemą nuo pat šios kadencijos pradžios žvelgiama kompleksiškai:
Vilniuje šį rudenį sukurta 713 naujų vietų savivaldybės darželiuose. 100 eurų tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius, projekto pagalba užtikrintos beveik pusantro tūkstančio naujų vietų privačiuose darželiuose.  Be to, sumažinus verslo liudijimų kainą Vilniaus teritorijoje dirbančioms auklėms – nuo 350 iki simbolinio 1 euro, auklės paskatintos dirbti legaliai: jei 2015 metais vos 86 auklės dirbo legaliai pagal verslo liudijimus, tai įvedus lengvatą auklėms, iki šio rudens buvo išduoti jau daugiau kaip 200 verslo liudijimų.

 

Šios kompleksinės priemonės padėjo sumažinti norinčių lankyti Vilniaus darželius eilę daugiau nei trečdaliu. Jei 2015 m. pradžioje daugiau nei 7000 sostinės gyventojų, norinčių lankyti savivaldybės darželius, laukė eilėje, tai šį rudenį eilė sumažėjo iki 4823 laukiančiųjų. Šiandien priimtas Tarybos sprendimas pradės galioti nuo 2017 m. rugsėjo 1 d.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button