Sportas

Žinomos moterys ant irklenčių supins Viltį

Žinomos Lietuvos moterys, sportininkės, sporto trenerės, aktyvios visuomenės veikėjos, socialinių tinklų žvaigždės – Milita ir Silvija Daikerytės, „Motyvuota atletė“ Ieva Pauliukonytė, Jolanta Leonavičiūtė, Laura Stalinkevičiūtė ir daugelis kitų Gedulo ir vilties dieną įprasmins originaliu plaukimu ant irklenčių Neries upe Vilniuje. Plaukimo dalyvės virs gyvomis skulptūromis.

„Negyva ir statiška skulptūra dažnai naudojama įprasminti istorinę atmintį, kuri, ypač mūsų istorijoje, yra skausminga. Gedulo ir vilties dieną Nerimi plauksiančios skulptūros neš viltį. Nes tik gyva istorinė atmintis gali užtikrinti, kad įvykę baisumai niekada nepasikartos. Meninėmis priemonėmis bandysime parodyti, kad kiekvienas žmogus gali siekti graikiškų idealų ir paversti save gražesniu, protingesniu ir sveikesniu. Atgijusios skulptūros ant vandens simbolizuoja gyvybę, veržlumą, atkaklumą. Tik judėdami galime būti sveiki ir gyvybingi, pasiruošę kelti ir įveikti audras, pamiršti praeities negandas ir veržliai judėti į viltingą ateitį”, – apie renginį pasakoja jo sumanytojas, irklenčių pradininkas Lietuvoje Ignas Kazlauskas.

 

Skulptūras ruoš patyrusios Grimo Akademijos vizažistės, piešimo ant kūno specialistės ir studentės. „Kūno dailės menas nėra paprastas reikalas. Paruošti „gyvą” skulptūrą užtrunka kelias valandas, o prie vieno žmogaus dirba keli specialistai. Mūsų profesionalų komanda pasiruošusi šiam iššūkiui. Nebylios, atgijusios skulptūros, žėrinčios aukso, vario ir sidabro spalvomis, besileidžianti saulė ir vandens tyvuliavimas sukurs tikrą spektaklį Neries krantinėje”, – sako Grimo Akademijos įkūrėja Eglė Kojalienė.

Visus miesto gyventojus ir svečius kviečiame šį ketvirtadienį ateiti pasivaikščioti Neries krantine tarp Mindaugo, Žaliojo ir Baltojo tiltų, kur nuo 20:30 valandos praplauks ir viltį supins atgijusios skulptūros.

 

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button