Pirmose UEFA Europos lygos ketvirtojo atrankos etapo rungtynėse Bulgarijoje „Žalgiris“ minimaliu rezultatu 0:1 pralaimėjo daugkartiniams Bulgarijos čempionams. Razgrado „Ludogorets“.

Nesėkmę nulėmė rungtynių pradžia – jau antrąją minutę po baudos smūgio Ivanas Tatomirovičius galva pasiuntė kamuolį į savo vartus.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks rugpjūčio 25 d. Vilniuje.

Rungtynių eiga

Diskvalifikacijų praretinto „Žalgirio“ gretose perstatyta gynėjų linija. Saulius Mikoliūnas žaidė kairiajame krašte, Mario Paveličius – dešiniajame, o Ivanas Tatomirovičius ir Kipras Kažukolovas prisijungė prie Nemanja Ljubisavljevičiaus vidurio gynyboje. Starto vienuoliktuke taip pat rungtyniavo Mathias Oyewusi.

Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo labai nesėkmingai – pirma pavojinga ataka baigėsi šeimininkų įvarčiu.

2 min. po baudos smūgio iš kairio krašto kamuolį į savo vartus nukreipė Ivanas Tatomirovičius.

8 min. „Žalgirio“ atakoje Renanas pabandė laimę iš toli, kamuolys skriejo pro šalį.

Varžovų atakos pradžioje ritosi viena po kitos.

10 min. po perdavimo iš krašto ir smūgio galva „Žalgirio“ vartus gelbėjo E. Gertmonas.

13 min. po tolimo K. Despodovo baudos smūgio kamuolys skriejo šalia vartų.

14 min. po „Ludogorets“ kampinio ir smūgio galva kamuolys pataikė į vartų skersinį iš viršaus.

15 min. po K. Despodovo smūgio kamuolys praskriejo pro šalį, o B. Tekpetey pakartotinis bandymas per save buvo netikslus.

29 min. varžovai buvo labai arti antro įvarčio. Po perdavimo kulnu baudos aikštelėje K. Despodovas iš 6 metrų pataikė į virpstą.

Likusioje kėlinio dalyje vilniečiams pavyko kiek labiau sustyguoti savo gynybą ir rezultatas nepasikeitė.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ suaktyvino atakas, tačiau didesnių vaisių tai neatnešė. Kita vertus, ir varžovų puolimas nesukėlė didesnės gresmės svečių gynybai.

60 min. po šeimininkų kampinio Igoris Thiago galva mušė kamuolį virš vartų.

64 min. žalgiriečiai surengė savo pavojingiausią ataką. Renanas gavo kamuolį kairiajame baudos aikštelės krašte ir suklaidino vieną gynėją, tačiau smūgį blokavo kitas.

77 min. „Ludogorets“ greitoje kontratakoje po Cicinho smūgio iš dešinio krašto savo artimąjį kampą apgynė E. Gertmonas.

Rungtynių pabaigoje antrą geltoną kortelę užsidirbo Donatas Kazlauskas.

Paskutinę dvikovos minutę šansą turėjo K. Despodovas, laimei jo smūgį iš krašto koją atrėmė E. Gertmonas.

Šaltinis: FK Žalgiris