Sportas

Vingio parke vyks nemokama Capoeiros treniruotė

Nori susipažinti su Capoeira ar tiesiog pasimankštinti? Geriau pažinti savo kūną, patobulinti lankstumo, balansavimo, kovos, akrobatikos ar kitus įgūdžius? Artimiau susipažinti su braziliška capoeiros kultūra jos muzika bei instrumentais? O gal nori tiesiog smagiai praleisti laiką? Puikią galimybę visa tai padaryti nemokamai!

Rugpjūčio 29 d. | 18:30-19:30 | Vingio parkas (šalia vaikų žaidimo aikštelės). Koordinatės: https://goo.gl/maps/h7mTZa7PH3R2

Capoeira (tariama kapueira) yra nacionalinis brazilų kovos menas, įtrauktas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, kuris apjungia savyje tokius elementus kaip spyriai kojomis, staigios atakos ir pabėgimai, akrobatika, muzika, žaidimas, klasta, šokis, istorija ir filosofija.

 

Capoeira yra neatsiejama nuo vergovės istorijos ir prasideda apie XVI a., kuomet Afrikos vergai pradėti masiškai gabenti į Pietų Amerikos valstybes, ypatingai į Braziliją. Čia susiformavo sudėtinga ir mistiška capoeira filosofija, maišanti savyje tiek Afrikos valstybių, tiek vietinių Brazilijos indėnų, tiek europiečių tradicijas, ritualus bei technikas. Ilgainiui capoeira išsivystė kaip tam tikra kovos forma: sustoję ratu, pritariant tradiciniam brazilų muzikos instrumentui berimbau, plojimams bei dainoms, nupasakojančioms tam tikras istorijas bei capoeira meistrų (vad. mestre) žygdarbius, vergai treniruodavosi prisidengdami šokiu, atlikdami judesius, atkartojančius tam tikrus gyvūnus, tokiu būdu šeimininkams nesukeliant įtarimo, kad rato viduryje iš tiesų vyksta kovinės treniruotės. Ilgą laiką saugumo sumetimais capoeira buvo uždrausta ir tik XX a. pr. ji buvo legalizuota, kol galiausiai tapo nacionaliniu Brazilijos kovos menu, plačiai praktikuojamu visame pasaulyje, nuo Norvegijos iki PAR, nuo JAV iki Indonezijos.

Šiuolaikinė capoeira, priešingai negu ankstesnė jos forma, retai naudojama koviniams tikslams, čia retai būna tiesioginis smūgių kontaktas, tai daugiau kovos menas, paslėptas savotiškame žaidime.

1996 m. mokytojas iš Brazilijos, vardu Iram (Mestre Iram) su savo grupe atkeliavo į festivalį, vykusį Vilniaus kalnų parke, kur surengė savo pasirodymą.

 

2006 m. Vilniuje susibūrus mėgėjų būreliui, prasidėjo pirmosios capoeira treniruotės.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button