Vilniečių triumfas amerikietiškame futbole: „Iron Wolves“ įveikė svečius iš Kaliningrado

Vos prieš metus įsikūrusi Vilniaus „Iron Wolves“ amerikietiškojo futbolo ekipa pademonstravo tvirtą charakterį ir tarptautinį „Monte Clark Cup” turnyrą pradėjo pergale. Šeštadienį Vilniuje vykusiame mače šeimininkai rezultatu 35-18 palaužė svečius iš Rusijos – Kaliningrado „Amber Hawks”.

Balandžio 1-ąją į LFF stadioną susirinko maždaug pusė tūkstančio smalsuolių, užsinorėjusiu gyvai stebėti pirmas oficialias amerikietiškojo futbolo rungtynes Lietuvoje.

2016 metų kovą savo gyvavimą pradėjusi Vilniaus „Iron Wolves” komanda savo pirmąsias draugiškas rungtynes sužaidė rudenį. Lapkričio viduryje mūsiškių „krikštytojais” tapo tie patys varžovai iš Kaliningrado, kurie tuomet lietuvius išmaudė sausai – 14:0.

Burtai ekipas vėl suvedė ir tarptautinių „Monte Clark Cup” varžybų pirmajame etape, bet kad scenarijus nesikartos paaiškėjo jau pirmomis akimirkomis, kai sėkmingą ataką realizavę „Iron Wolves” išsiveržė į priekį 7-0. Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos pasižymėjo po du kartus. Tiesa, sėkmingesnis papildomų taškų realizavimas leido šeimininkams simboliškai pirmauti 14-12. Lietuvių gretose išsiskyrė abu prispaudimus oponentų zonoje (angl. touchdown) atlikęs gaudytojas Tomas Kačinskas, kuris tai padarė po taiklių įžaidėjo Stanislavo Maksimovo perdavimų.

Rungtynių pradžioje daug dėmesio sulaukė ir dar vienas įvykis – pirmojo ketvirčio pabaigoje į aikštelę įsiveržė tik beisbolo kepuraitę dėvintis nuogalius. Jis publiką linksmino apie minutę, kol buvo išprašytas, o rungtynės – pratęstos.

Bene svarbiausia rungtynių atkarpa tapo trečiasis kėlinys. Dvi sėkmingas atakas paeiliui surengę vilniečiai atsiplėšė 28-12. Oponentai dar stengėsi grąžinti intrigą, kai sušvelnino rezultatą 28-18, tačiau tai buvo viskas, ką jie galėjo pasiūlyti. „Iron Wolves” rungtynių pabaigoje užtvirtino pergalę 35-18. Lietuvių komandoje be jau minėto T. Kačinsko pasižymėjo ir visi trys ekipos bėgantieji puolėjai (angl. running backs) – Lukas Stašinskas, Nuno DaSilva ir Bartas Sangavičius.

Kitas „Monte Clark Cup” rungtynes Vilniaus „Iron Wolves” žais po trijų savaičių, balandžio 22 d. išvykoje į Estiją, kur susitiks su Tartu „Titans” ekipa. Viso „Monte Clark Cup” turnyre dalyvauja 10 komandų iš penkių valstybių. O į Lietuvą amerikietiškas futbolas vėl grįš birželio viduryje, kai „Iron Wolves” priims Vitebsko „Lynxes” komandą.