Sportas

Vilniaus sporto festivalyje – dviejų dienų treniruočių maratonas ir turnyras tikriems aistruoliams – ,,Spausk ir bėk”

Šių metų Vilniaus sporto festivalis, vyksiantis jau spalio 14-15 dienomis, bus gausus ne tik varžybomis, vyksiančiomis jo metu, bet ir masinėmis treniruotėmis bei interaktyviomis pramogomis.

Treniruotės kiekvieno skoniui

Vienas iš sporto festivalio akcentų bus NIKE treniruočių savaitgalis “NIKE training day”. Tai tarptautinis renginys, vykstantis visoje Europoje. Jo metu treniruotėje gali dalyvauti net per penkis šimtus sporto entuziastų, o užsiėmimus, kurių Vilniaus sporto festivalyje bus net 13, ves geriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Izraelio treneriai.

“Šiemet bus pirmas kartas, kuomet treniruotės vyks abi festivalio dienas. Dalyvių laukia daugybė judesio, nepakartojamos energijos ir malonaus atokvėpio. Esame sugalvoję ir šūkį: nustok mankštintis, pradėk treniruotis”, – pasakoja NIKE treniruočių savaitgalio kuratorė Milda Monstavičiūtė.

 

Pati užsiėmimų vieta bus lyg didžiulė šokių salė su scena ir puikiu apšvietimu, o visi atvykę į NIKE treniruočių savaitgalį tikrai ras sau patinkantį užsiėmimą. Organizatoriai planuoja pasiūlyti nuo jogos, zumba šokių, iki jėgos ir funkcinių treniruočių.

Organizatoriams džiugu, kad toks tarptautinis renginys tapo Vilniaus sporto festivalio dalimi.
NIKE treniruočių savaitgalis Vilniaus sporto festivalio metu vyks pirmą kartą. Prieš tai kelis metus jis vykdavo vienoje iš sostinės sporto arenų. Tiesa, iki šiol tai būdavo vienos dienos treniruotės, o šįkart Vilniaus sporto festivalio lankytojus treneriai prakaituoti kvies abi renginio dienas.

Speciali stacionarių dviračių zona

Dviračių treniruotės ir muzika. Atrodytų, visiškai nesusiję dalykai, tačiau Vilniaus sporto festivalio bičiuliai “BIKE in” šventės metu kvies į treniruotes ant dviračio pažvelgti visiškai kitaip.

 

“Festivalio metu treniruotės bus skirtos pirmą kartą išbandantiems dviračių treniruotes, jos bus lengvo intensyvumo. Norime, kad dalyviams būtų smagu, todėl akcentuosime muziką – kiekviena mūsų treniruotė bus pagal skirtingą muzikos žanrą”, – teigia “BIKE in” studijos vadovė Aleksandra Sošenko.

Treniruotės vyks ant stacionarių dviračių. Kiekvienas jų yra kompiuterizuotas, jų pagalba trenerės reguliuos treniruotės tempą. Dalyviai taip pat matys, kiek kilokalorijų sudegino ir kokį atstumą numynė.
Per dieną festivalyje vyks po tris treniruotes – rytinė, dieninė ir vakarinė.

“Pirmoji šeštadienio treniruotė bus atidarymo treniruotė, o sekmadienį paskutinė treniruotė bus festivalio baigiamoji. Visos kitos bus žymimos pagal muzikos žanrą – pop, drum’n’bass, ir kitus”, – pasakoja A. Sošenko.

 

Treniruotėse rekomenduojama turėti vandens – nors treniruotės ir bus lengvo intensyvumo, pirmą kartą sportuojantiems ji gali pasirodyti kur kas sunkesnė. Taip pat reikia turėti rankšluostį ir tvirtapadę avalynę – tam, kad neskaudėtų padų.

“Visiems sudalyvavusiems treniruotėse dovanosime po nemokamą apsilankymą mūsų studijoje, papildomai siūlysime nuolaidas abonementams į “BIKE in” dviračių studiją. Vienos iš treniruočių metu darysime konkursą – žmogui, treniruotės metu numynusiam daugiausiai kilometrų, dovanosime mėnesio narystę mūsų studijoje”, – pasiūlymus atskleidė studijos vadovė.

“Spausk ir bėk” varžybose dalyvių laukia išskirtiniai iššūkiai

Vilniaus sporto festivalyje vyks ir gausybė varžybų. Prie jau anksčiau pristatytų gatvės gimnastų, galiūnų, kovos menų ir CrossFit varžybų vyks ir “Spausk ir bėk” rungtis. Joje dalyvauti galės visi norintys, o registracija į šį iššūkį jau prasidėjo.

 

“Spausk ir bėk” varžybos yra sparčiai populiarėjančios visame pasaulyje ir pritraukia daug sporto entuziastų. Štangos spaudimo ir bėgimo sportų kombinaciją bei taisykles sumąstė žinomas Austrijos ir JAV kultūristas, žymus aktorius ir politikas Arnoldas Schwarzeneggeris.

Vilniaus sporto festivalyje dalyviams pirmiausia nuo krūtinės reikės išspausti savo svorį, o paskui nubėgti penkių kilometrų distanciją. Maksimaliai bus leidžiama atlikti 30 išspaudimų. Tiesa, dalyviai yra padalinti į amžiaus kategorijas – kuo vyresnis dalyvis, tuo mažesnį procentą savo svorio reikės spausti.

Kiekvieno stangos išspaudimo vertė – 30 sekundžių. Taigi, 30 kartų štangą išspaudę atletai startuos pirmi, 29 – po 30 sekundžių, 28 – po minutės ir taip toliau. Varžybų nugalėtoju taps tas, kuris pirmas kirs finišo liniją.

 

Įdomu tai, kad šioje rungtyje ne visada laimi puikūs bėgikai.

Varžybose galės dalyvauti vyrai ir moterys nuo 16 metų. Registracija į varžybas yra mokama, iki renginio ji kainuoja 10 eur., festivalio savaitgalį – 15 eur.

“Spausk ir bėk” varžybos vyks antrąją festivalio dieną – sekmadienį. Dalyvių svėrimas prasidės 11 val., o pačios varžybos – 11 val. 30 min.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button