Vilniaus elektroninio sporto klubas šluosto nosis didžiosimis Europos organizacijomis.

Elektroninis sportas Lietuvoje daugeliui yra vis dar ta sritis, kuri yra nauja ir nepripažįstama, tačiau kompiuterinių žaidimų pramonei vis kylant, esportas tampa rimta tradicinio sporto atmaina jau daugelyje Pasaulio valstybių, ypač jaunąjai kartai.

Vilniuje, jau nuo 2019 metų, Vasario mėnesio, veiklą pradėjo “Timechasers” – elektroninio sporto organizacija, apimanti įvairių žaidimų komandų administravimą, varžybų transliacijų kūrimą, organizuojanti renginius ir Šiaurės Miestelyje atidarius ir kompiuterinę, kurioje apsilankyti gali kiekvienas.

“Timechasers” šiuo metu orientuojasi ties Counter-Strike: Global Offensive žaidimu, kuris yra vienas iš pagrindinių elektroninio sporto šakoje. Iš pradžių, net tarp Baltijos Šalių savo vertės negalėjusi įrodyti komanda, keičiantis sudėčiai, išaugo iki to, kad dalyvauja net trijose Europos lygose, kuriose renkasi ir daug metų veiklą vykdantys klubai, turintys šimtus kartų didesnsius biudžetus nei šis Vilniaus klubas. Vien šią savaitę “Timechasers” kovėsi prieš Islandijos vieną stipriausių futbolo klubų esporto komandą “Fylkir”, kurią jau ir ne pirmą kartą įveikė, Ispanijos organizaciją “Team Queso”, turinčią daugiau nei 29 atletus skirtingose disciplinose, o savaitę užbaigė varžybomis prieš “Sinners Esports” – Prahoje pagrindinę būstinę turinčią, vieną pagrindinių Čekijos esporto organizacijų, kurie dar šią savaitę įveikė 25-toje vietoje Pasaulyje esančią organizaciją – Complexity.

Po šios savaitės akistatų, Vilniaus “Timechasers” Pasaulyje pakilo į 178 vietą, o Rytų Europoje užima 33 vietą. Anot organizacijos vadovo, Juliaus Parnavo, top 100 Pasaulyje yra galimas scenarijus jau šią vasarą:

“Šį sezoną mus sustiprino 2 nauji žaidėjai bei naujas treneris, kas iškart pasimatė jau pirmose varžybose, kur latvių organizuojamoje taurėje, teko parklupdyti stipriausias Latvijos ir Estijos komandas nepralaimint nei vieno žemėlapio. Kadangi jau šį sezoną dalyvaujame aukštesnėje “ESEA” lygoje, tai atvėrė pakvietimus į dar dvejas papildomas Europos lygas, kas reiškia, kad jau dažniausiai susirėmimai vyksta prieš tokias komandas, kurios savo šalyse yra vienos geriausių bei turinčios stiprų finansinį užnugarį, o tai jau išduoda vien jų pavadinimai – “Vodafone Giants”, “Euronics Gaming” ar “BIG OMEN Academy”. Esame ne kartą įrodę ką galime prieš ant popieriaus daug stipresnes komandas, todėl šį sezoną tikslas “ESEA” lygoje užimti mažiausiai top 8, kad pakliūti į auksčiausią Europos diviziją. Taip pat, dalyvaujame ir danų organizuojamoje “Phoenix League”, kurioje šiuo metu dalinamės pirmąja vieta su kitu Ispanijos klubu – šią lygą privalome laimėti norint kopti toliau reitinguose. Kas iš tų reitingų? Kuo aukščiau pasaulyje esame, tuo dažniau gausime pakvietimus į aukščiausias lygas, mūsų varžybas apims vis daugiau lažybų punktų, kas atveda didelį kiekį žiūrovų į mūsų pačių rodomas transliacijas. Šiuo metu viską komentuojame lietuviškai, tačiau laiko klausimas kada reikės pradėti tai daryti angliškai arba kurti antrą kanalą ir transliuoti abejomis kalbomis”.

Be šio “CS:GO” žaidimo, “Timechasers” anskčiau turėjo ir “PUBG”, “Rocket League” ir “Hearthstone” žaidimų atletus, kur Baltijos šalių lygose PUBG buvo tapę vicečempionais, “Rocket League” – čempionais, o “Hearthstone” atletas buvo patekęs į Pasaulio čempionatą, kuriame kovojo dėl 250,000 JAV dolerių.

“Tiek fiziškai, tiek finansiškai nebuvo įmanoma išlaikyti tiek žmonių. Vienu metu esame turėję už “Timechasers” vardą žaidžiančius norvegą, čeką, latvį, estą ir baltarusą skirtinguose komanduose, tačiau visada branduolys likdavo lietuviškas, o ir mano tikslas dabar yra, kad mes išliktume 100% lietuvišku produktu. Nors ir rodėme gerus rezultatus, reikėjo priimti sprendimą ties kur dirbti toliau, ties kur sustoti. Kadangi nuo pat veiklos pradžios, tai buvo CS:GO žaidimas, jį pasirinkau ir toliau vystyti. Esporte nėra praminto kelio, tenka taikyti principus iš tradicinio sporto, juos adaptuoti, kai kur tai veikia, kai kur ne. Daug kas įsivaizduoja, kad čia sukasi daug pinigų ir tik atėję, dažnai ir be suvokimo kas tai per sfera, bando užsidirbti greitai ir daug. Dėl to dažnai ir pastebime projektus, kurie lieka vienkartiniais. Žinoma, patys žaidėjai yra labai užsikėlę savo kartelę. Kadangi socialinėje medijoje pasaulinio lygio atletai yra matomi mėgaujantys prabanga, laimintys milijonus siekiančius prizinius fondus, Lietuvoje jaunimas tik atėję nori gauti tūkstantinius atlyginimus, nors nėra net nieko įrodę. Tai priskirčiau būtent edukacijos trūkumui, kadangi visą supratimą apie esportą susidaro iš bendraamžių ir ką mato socialinėse erdvėse, tuo tarpu tėvai dažniausiai nesidomi šia veikla ir net negali patarti ar labiau praplėsti ypač vaikų akiratį. Neseniai kalbėjau su „Phoenix League“ lygos organizatoriais apie ten situaciją šiuo metu. Mokyklose jau nuo pat mažens daug kur galima pasirinkti kokią esporto šaką nori mokytis ir žaisti. Lietuvai vėluojant vystyti esportą taip kaip užsienyje, ateityje nuo to susidarys tik didesnė atskirtis nuo vakarų Europos ir bus daug sunkiau prasimušti jauniems talentams ar komandoms, kadangi ten jau yra sukurta visa infrastruktūra ir žiūrima į ateitį. Norėjome ir patys kurti būrelį vaikams savo patalpose Vilniuje, tačiau prieš pat paleidimą, COVID-19 sujaukė pilnai planus. Pasibaigus karantinui ne tik kad nebegalėsime toliau tęsti būrelio idėjos, tačiau ir išsikraustysime ir iš patalpų, kadangi virusas ir mums smogė stipriai finansiškai. Tačiau vienoms durims užsidarius, atsiveria kitos, todėl per artimiausius metus nematau problemų suorganizuoti net Europos lygą su finalais Vilniuje, taip atvedant užsienio auditoriją į mūsų sostinę, tuo pačiu, atidarant areną skirtą esporto renginiams“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

24 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist