Sportas

Vilniaus 100 km bėgime jėgas išmėgins ir buvę olimpiečiai

Jau liepos 17 dieną Lietuvos sostinės Vingio parke vyks tradicinis tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Atlaisvėjus reikalavimams, išsiplėtė ir renginio programa, o sau tinkantį išbandymą galės atrasti kiekvienas.

Nuo ankstaus ryto varžybose startuos 100 ir 50 km bėgikai. Pagrindinės, bet pačios sudėtingiausios 100 km bėgimo rungties dalyviai taip pat varžysis ir dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų. Šią rungtį šiemet bandys įveikti žinomas boksininkas, Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Daugirdas Šemiotas.

50 km distancijoje bus galima išvysti vieną labiausiai tituluotų Lietuvos ilgų nuotolių bėgikų Aleksandrą Sorokiną bei praėjusių metų 100 km bėgimo čempionę Gitaną Akmanavičiūtę.

 

Tik paskutinėmis savaitėmis buvo patvirtinta, kad šiais metais Tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime visgi vyks sportininkų itin pamėgta „Garmin“ estafetė 10×10 km Šios rungties tikslas – skatinti žmones burtis į komandas ir bendromis pastangomis įveikti tuos pačius 100 km.

Tarp jau užsiregistravusių galima aptikti „Riverun“ komandą, kurios sudėtyje – dar du olimpiečiai. Estafetėje bėgs Pekino olimpinėse žaidynėse startavęs Donatas Škarnulis ir pirmasis Lietuvos gimnastas vyras, dalyvavęs olimpinėse žaidynėse (2012 m. Londone) – Rokas Guščinas.

„Į bėgimą pakvietė bičiulis, su kuriuo esame baigę tą pačią vid. mokyklą. Jis turėjo bendražygius, telkdamas komandą, tai pakvietė ir mus su broliu. Komandoje bus keturi tą pačią mokyklą baigę nariai. Pernai buvo pirmasis kartas, čia pajutau labai gerą atmosferą, komandinį jausmą, bendruomeniškumą. Estafetiniai bėgimai turi šią emociją, supančią draugišką aplinką. Ypatingų tikslų neturime, nors, žinoma, maksimaliai prisidėsime prie komandinio indėlio“, – kalbėjo D. Škarnulis.

 

Suprantama, kad ne visiems paprasta burti dideles komandas, todėl organizatoriai kviečia visus į „Garmin“ iššūkį – 2×10 km estafetę „Bėk su draugu“. Beje, šios rungties komanda nugalėtoja bus apdovanota „Forerunner 745“ laikrodžiais.

„Mums labai malonu būti šio renginio dalimi, nes jame susirenka žmonės, mylintis bėgimą. Dirbdami visose trijose Baltijos šalyse, pastebime, kad lietuviai mėgsta sportą, ypač – bėgimą. Matome, kad lietuviai bėga visur – ar kelyje, ar miško takuose. Nėra dviejų vienodų bėgikų, todėl šito principo laikomės ir su savo bėgimo laikrodžiais. Žmonės mielai naudojasi išmaniais įrenginiais, todėl džiaugiamės, kad galime pasiūlyti tokius tiek paprastai besitreniruojantiems bėgikams, tiek tiems, kas nori modernių įrenginių, padedančių analizuoti savo rezultatus ir savijautą. Tiesiog paklauskite savęs – kur bus tavo kitas bėgimas? Džiaukitės susitikimo džiaugsmu, gerinkite savo asmeninius rekordus bei puikiai praleiskite laiką“, – linkėjo Dmitrijs Lisicins, „Garmin“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Šių metų naujiena – „Biofarmacijos“ 10 km bėgimas. Jis skirtas tiems, kurie nenori bėgti estafetėse, bet nori išmėginti trasą, kuria bėga 100 ir 50 km bėgimų dalyviai. Galbūt kažkas norės bent vieną ratą palaikyti kompaniją ar paskatinti savo draugą ar favoritą. Šios rungties partneriai dovanos dalyviams ypač naudingų maisto papildų.

 

„Mūsų maisto papildai padės pasiekti tikslų išsaugant sąnarių lankstumą, kaulų stiprumą, stiprius raumenis ir aktyvią širdį. Linkime sveikatos, energijos ir pergalių“, – su šypsenomis linkėjo „Biofarmacijos“ kolektyvas.

Dar viena naujovė – virtualus 10 km bėgimas. Pandeminiu laikotarpiu išpopuliarėję virtualūs bėgimai ras savo vietą ir Vilniaus 100 km bėgimo fiestoje. Šis bėgimas skirtas visiems, kurie neturi galimybių liepos 17-ąją atvykti į Vilnių, bet nori bent iš dalies pajausti šio renginio aurą. Liepos 17-18 dienomis visi norintys gali savo pasirinktoje vietoje įveikti 10 km trasą. Rezultatą reikės užfiksuoti sporto programėle, o visi tą padarę paštu gaus Vilniaus 100 km bėgimo medalius.

Tarptautinio Vilniaus 100 km bėgimo programa:

 

Liepos 17 d.

6.00 val. 100 km, 50 km, „Garmin“ estafetės 10×10 km startas
12.00 val. 50 km bėgimo apdovanojimai
15.00 val. ,,Biofarmacijos“ 10 km bėgimo startas
15.00 val. 100 km bėgimo vyrų ir „Garmin“ estafetės 10×10 km apdovanojimai
15.00 val. „Garmin“ 2×10 km estafetės startas
17.00 val. „Garmin“ estafetės 2×10 km apdovanojimai
17.00 val. „Biofarmacijos“ 10 km bėgimo apdovanojimai
18.30 val. 100 km bėgimo moterų apdovanojimai
19.00 val. Renginio pabaiga.

Liepos 17-18 d.

 

Virtualus 10 km bėgimas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button