Sportas

„Velomaratone“ – pirmą kartą elektrinių paspirtukų važiavimas

Elektriniai paspirtukai per pastaruosius metus užkariavo tokius didžiuosius Europos miestus, kaip Paryžius ar Madridas. Tokia pati tendencija matoma ir Vilniuje. Šios ekologiškos bei kompaktiškos transporto priemonės prisideda prie darnaus judumo principų, kuriais siekia gyventi sostinė. Elektrinių paspirtukų populiarėjimą rodo ir Lietuvos statistikos departamentas, kurio duomenimis vien per 2018 metų pirmą pusmetį į šalį buvo importuota virš 8 tūkst. dviračių priemonių su elektriniu varikliu (paspirtukų, riedžių ir kt.). Be akivaizdaus rinkos poreikio, matomi ir kitokie elektrinių paspirtukų populiarumo įrodymai: šiais metais pristatyta elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga, neseniai paskelbtas atskiras vien elektriniams paspirtukams dedikuotas važiavimas Vilniaus dviračių maratone.

Jau dešimtąjį kartą vykstantis „Velomaratonas“ ne vienerius metus į dviračių maratoną įtraukia įvairius važiavimus – riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir kt. Šiais metais organizatoriai nori atkreipti dėmesį ir į kitą ekologišką transporto priemonę – elektrinį paspirtuką.

„Savivaldybės duomenimis, vilniečiai apie 28 proc. kelionės laiko praleidžia spūstyse. Natūralu, kad gyventojai ieško alternatyvių judėjimo priemonių. Viena iš mūsų vertybių – ekologija, todėl šiuo važiavimu norime skatinti ekologišką gyvenimo būdą, aktyvų laisvalaikį ir alternatyvias transporto priemones“, – komentavo „Velomaratono“ projekto vadovė Goda Mankutė.

 

Nors maratone visi likę dalyviai dalyvauja žmogaus jėga varomomis sausumos transporto priemonėmis, organizatoriai skatina tiek renginyje, tiek kasdieniniame gyvenime į elektrinių paspirtukų vairuotojus žvelgti tolerantiškai.

„Tai staiga mus užklupusi naujovė. Reikia laiko išmokti vieniems kitus pastebėti, saugoti save ir aplinkinius. Tikime, kad šiuo važiavimu padėsime skatinti saugų ir tolerantišką judėjimą sostinės ir visos Lietuvos keliuose įvairiomis transporto priemonėmis“, – teigė Goda Mankutė.

„Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną – Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas mėgėjų važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „Sport“ (100 km) važiavimas, o el. paspirtukų, vaikų bei riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje 2,4 km ilgio trasoje.

 

Ingrida Petuchovaitė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button