Lietuvos futbolo federacijai (LFF) išsinuomavus patalpas Kauno Dariaus ir Girėno stadione bei pradėjus svarstyti apie galimybę parduoti Vilniuje esantį LFF stadioną, sostinės vicemeras Valdas Benkunskas tvirtina, kad kalbos apie LFF ketinimus parduoti savo valdomą stadioną yra keistos. Pasak jo, LFF administracijos išsikėlimas į Kauną neturėtų tapti pretekstu atsisakyti tikslo vystyti futbolo infrastruktūrą.

„Labai keista girdėti kalbas, kad LFF ketina parduoti savo valdomą stadioną Vilniuje. Juk tai, kad LFF administracija išsinuomojo patalpas Kauno Dariaus ir Girėno stadione, neturėtų tapti pretekstu atsisakyti viešai LFF deklaruojamo tikslo vystyti futbolo infrastruktūrą. Nebent šis tikslas yra fikcija ir iš tiesų federacijos vadovybė siekia tik pasipelnyti nekilnojamo turto rinkoje“, – Eltai teigė V. Benkunskas.

„Kiek žinome, LFF šį stadioną įsigijo už kelis milijonus litų, o dabar sklando kalbos apie prašomus 4 mln. eurų. Tad kyla principinis klausimas, ar federacija iš tiesų atlieka savo vaidmenį tinkamai ir atstovauja futbolo bendruomenės interesus“, – pažymėjo jis.

Miestas investuoja į senų aikštynų atnaujinimą ir naujų statybą

Konservatorius pažymi, kad Vilniaus miesto savivaldybė yra labai aiškiai susidėliojusi prioritetus. Miestas, anot jo, investuoja į senų aikštynų atnaujinimą bei naujų statybą.

„Per paskutinius metus yra sukurti ar atnaujinti 35 aikštynai, kurie kardinaliai pakeitė futbolo ir apskritai sporto prieinamumo situaciją sostinėje. Dar daugiau, šiuo metu sklandžiai įgyvendinamas nacionalinio stadiono Šeškinės daugiafunkciniame komplekse projektas. Būtent šis stadionas ir visa naujai sukurta aplinkinė infrastuktūra taps Vilniaus futbolo centru ateities dešimtmečiams“, – sakė politikas.

Savivaldybė nemato pagrindo mokėti milijonus LFF už objektą, kuris išlaikys dabartinę funkciją

V. Benkunskas tikina, kad pagal Vilniaus miesto Bendrąjį planą, LFF priklausančio objekto žemės sklype galima vykdyti tik specializuoto komplekso veiklą, tad pagrindo už tokį objektą mokėti milijonus, miesto savivaldybė nemato.

„Vilniaus miesto savivaldybė nemato jokio pagrindo mokėti milijonus LFF vadovams už objektą, kuris, net ir pasikeitus savininkams, visada turės išlaikyti dabartinę funkciją. Šioje vietoje negalima daugiabučių ar kitų gyvenamosios paskirties statinių statyba“, – aiškino sostinės vicemeras.

Visgi, kad stadionas būtų išsaugotas, Vilniaus savivaldybės taryboje bus inicijuojamas Bendrojo plano pakeitimas ir patikslinti reikalavimai teritorijoje, sako konservatorius.

„Norėdami užtikrinti, kad šis stadionas būtų išsaugotas ir nebūtų paverstas kito tipo (rekreaciniu, komerciniu, visuomeniniu) statiniu, artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės taryboje iniciuosime Bendrojo plano pakeitimus ir patikslinsime reikalavimus teritorijoje. Teritorija bus palikta išskirtinai sporto reikmėms“, – pabrėžė V. Benkunskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

39 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist