Sportas

Ukrainietiškų imtynių pasaulio čempionatas – drauge su tarptautiniu festivaliu

Vilnius, rugpjūčio 26 d. (BNS). Iš Ukrainos į Lietuvą perkeltas ukrainietiškų imtynių pasaulio čempionatas virsta dar didesniu renginiu. Rugsėjo 10-11 dienomis rengiamos varžybos vyks drauge su tautinių imtynių festivaliu, kurio programą papildė ir specialus uzbekiškų imtynių kuraš turnyras Uzbekistano prezidento taurei laimėti.

„Dvi dienas kviečiame stebėti ne tik ukrainietiškų imtynių už diržų kovas, kuriose dalyvaus Ukrainos, Lietuvos ir dar daugiau nei 15 valstybių sportininkai. Vilnius prisijungė prie Frankfurto, Stambulo, Paryžiaus, Londono, Rumunijos, Brazilijos bei JAV miestų, per kuriuos keliauja labai populiarios kuraš imtynių varžybos“, – sako varžybas organizuojantis Pasaulio tautinių imtynių sąjungos prezidentas Gintautas Vileita.

Be minėtų ukrainietiškų ir uzbekiškų imtynių vyks ir lietuviškų ristynių, sumo ir pankrationo atviri Lietuvos čempionatai.

 

„Siekiame, kad tokios varžybos taptų tradicinėmis, taip išsaugant daugelio šalių nacionalinį paveldą – skirtingų stilių, tačiau vienos krypties tautines imtynes. Norime, kad jos pakliūtų į kompleksinius renginius, įvairių žemynų žaidynes, kaip dabar yra su uzbekiškomis kuraš imtynėmis, kurios įtrauktos į Azijos žaidynių programą“, – sako G.Vileita.

Pasak jo, Vilniuje laukiama gausaus imtynininkų iš viso pasaulio būrio. Savo ruožtu į ukrainietiškų imtynių už diržų čempionatą pažadėjo atvykti imtynininkai iš Baltijos ir Skandinavijos šalių, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Slovakijos,– Kazachstano, Uzbekistano, Kirgizstano ir Brazilijos. Prieš tai dar vyks tarptautinės imtynių klinikos.

„Ukrainiečiai paprašė mūsų pagalbos surengti čempionatą Lietuvoje ir, su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pritarimu, sutikome. Kol kas daugiausia iššūkių kelia finansavimas, nes Lietuvos įmonės gana vangiai reaguoja į galimybes prisidėti prie šio unikalaus renginio. Dėkojame tiems, kas jau prisijungė, ir laukiame daugiau. Džiugina tai, kad Ukrainos komanda atvyks visos sudėties – ir vyrai, ir moterys“, – pristatydamas čempionatą pasakojo Gintautas Vileita.

 

Įvairių tautinių imtynių, tarp jų ir ukrainietiškų, atgimimas prasidėjo maždaug prieš trisdešimt metų. Sovietų priespaudos laikais ukrainietiškos ir kitos tautinės imtynės buvo draudžiamos. Po to pradėta rengti tautinių imtynių varžybas pagal unifikuotas taisykles, tačiau po 2014 m. Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą viskas pasikeitė, o ukrainiečiai įkūrė tarptautinę ukrainietiškų imtynių už diržų federaciją. Pernai Lvive įvyko ir pirmasis pasaulio čempionatas, o Vilniuje – Europos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button