Sportas

Susipažinkite su sparčiausiai augančia sporto šaka Lietuvoje – „CrossFit“

„CrossFit“, laikomas didžiausiu sporto industrijos startuoliu, virtusiu milijardinės vertės bendrove, kuri skaičiuoja jau daugiau nei 13 tūkst. sporto klubų 120 pasaulio šalių. Lietuvoje per kelis pastaruosius metus duris atvėrė net 5 licencijuoti „CrossFit“ klubai, o dešimtys kitų ėmė vesti grupines treniruotes naudodami „CrossFit“ treniruočių metodiką.

Sporto specialistai prognozuoja, kad „CrossFit“ populiarėjimas ir toliau bus ypač spartus. Tokią prognozę puikiai įliustruoja šį sekmadienį (gegužės 28 d. 10 val.) vyksiantis renginys „Fitness Challenge“, kuriame vyks įvadinė „CrossFit“ treniruotė ir komandinės ištvermės varžybos. Jame dalyvauti panoro dvigubai daugiau dalyvių nei buvo planuota – iš viso jų bus daugiau nei 100.

Sporto klubų lankytojai gretai pamėgo „CrossFit“ pirmiausia dėl efektyvumo – jie gana sparčiai pradeda pastebėti kaip artėja link užsibrėžto tikslo. Pavyzdžiui, ima jausti kaip gerėja bendra fizinė būklė, krinta svoris ar tiesiog jaučiasi fiziškai sustiprėję. Jau po kelių mėnesių pradėję sportuoti „CrossFit“ žmonės ima matyti akivaizdų progresą.

 

„CrossFit“ treniruotės vyksta nedidelėse grupėse moderuojant ir prižiūrint treneriui. Tokioje aplinkoje žmonės turi didesnę motyvaciją sportuoti ir nenuolaidžiauja savo silpnybėms, nes visi turi įvykdyti treniruotės planą.

„CrossFit“ treniruotėse žmogus atlieka fizinius pratimus naudodamas savo kūno svorį – daro atsispaudimus, prisitraukimus, įtūpstus, šuolius ir daugelį kitų. Treniruotės taip pat gali vykti papildant jas laisvaisiais svoriais: štangomis, giromis, svarmenimis.

Vienas didžiausių „CrossFit“ išskirtinumų – stipri ir aktyvi bendruomenė. Tiek vietinė, tiek tarptautinė. Todėl net ir Lietuvoje vysta nemažai tarpklubinių mėgėjų varžybų ir seminarų „CrossFit“ gerbėjams ir norintiems tapti benduomenės dalimi.

 

VšĮ „Sveikas miestas“ kviečia vilniečius, sostinės svečius atvykti į „Fitness Challenge“ renginį, įvyksiantį Vingio parke, sekmadienį (gegužės 28 d. 10 val.). Susirinkusiems – įvadinė „CrossFit“ treniruotė, kurią ves „CrossFit“ treneriai Tadas Gudžiauskas iš klubo „Amber CrossFit“ ir Ruslanas Šulcas iš klubo „CrossFit Vilnius“. Taip pat – susipažinimas su funkcinių treniruočių metodika, kurią pristatys treneris Bronius Burneika, o treneris Tomas Pavlovas supažindins su „Spartan Race“ treniruotėmis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button