Sportas

Sostinę vėl turėtų džiuginti „Velomaratonas“

Jau tradiciniu tapęs „IKI Velomaratonas“ priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį centrines sostinės gatves žada paversti tikra dviračių mėgėjų švente. Vienuoliktą kartą gryname ore organizuojamas renginys į Seimo rūmų aikštę kasmet sukviečia aktyvaus laisvalaikio ir sveiko gyvenimo būdo mylėtojus iš visos Lietuvos. Šiemet dalyviams siūlomi penki skirtingi važiavimai, iš kurių du yra visiškai nemokami, o dar du nemokami iki vasaros vidurio.

Nors renginys vyks tik rugpjūčio 23 dieną, pasiruošimas prasidėjęs jau seniai. Organizatoriai atskleidžia, jog šiuo metu daug laiko skiria šventės saugumui ir planams, kurie džiugintų dviračių entuziastus, visus metus laukusius „IKI Velomaratono“.

„Žmonės pasiilgę aktyvaus laisvalaikio, pramogų su savo šeima. Dabar svarbiausia laikytis Vyriausybės nurodymų bei rekomendacijų – viskas tam, kad susitiktume priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį“ , – teigia projekto vadovė Goda Mankutė.

Kaip ir kasmet, organizatoriai dalyviams rengia skirtingų kategorijų važiavimus. Dviratininkai mėgėjai pasirinktinai riedės 10, 20 arba 30 kilometrų trasa. Treniruotiems mėgėjams skirta „CRAMO Semi-Sport“ (50 km) grupė, o profesionalams – „CRAMO Sport“ (50 arba 100 km) važiavimas. Pastarieji važiavimai yra vieninteliai, kuriuose matuojamas laikas ir rungiamasi dėl rezultato. Trasos startas ir finišas numatytas Gedimino prospekte, prie Seimo rūmų.

Renginyje dalyvaus ir kitos transporto priemonės. Atskiroje 2,4 km trasoje Goštauto gatvėje, greta Žvėryno tilto, vyks vaikų, elektrinių paspirtukų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų. važiavimai. Vaikai grupėje pagal amžių galės rinktis bet kokią žmogaus jėga varomą transporto priemonę. Čia – visi nugalėtojai, todėl po važiavimo kiekvienas vaikas gaus atminimo medalį. Elektrinių paspirtukų bei riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupėje riedės dalyviai nuo 12 metų – šiose kategorijoje, kaip ir vaikų bei mėgėjų grupėse, nesivaržoma.


Planuojama, kad praeiviai bei žiūrovai, atvykę palaikyti bičiulių, galės ne tik stebėti trasoje verdantį veiksmą, bet ir turiningai praleisti laiką „IKI Velomaratono“ miestelyje, kuris įsikurs Seimo rūmų aikštėje. Ekologijos ir eismo saugumo principais paremtos akcijos, dviračių entuziastų kampeliai, edukaciniai užsiėmimai – veiklos, kurios, tikimasi, kaip ir kasmet džiugins „IKI Velomaratono“ miestelio žiūrovus.

Organizatoriai dalyvius ragina registruotis iš anksto. Registracija į „IKI Velomaratoną“ nemokama iki liepos 10 d. visoms grupėms, išskyrus dėl nugalėtojų titulų besivaržančių sportininkų. Registracija į CRAMO važiavimus iki liepos 10 d. – 10 Eur. Vėliau registracijos mokestis brangs. Nemokama registracija visą laikotarpį taikoma elektrinių paspirtukų ir „Terrasport“ grupėms bei žmonėms su negalia.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button