Vilniaus visuomenės sveikatos biuro (toliau – VVSB) iniciatyva – senjorai nuo šiol visą vasarą galės dalyvauti nemokamose mankštose net keliose Vilniaus vietose. „Senjorų sporto vasaros“ metu sostinėje gyvenantys senyvo amžiaus žmonės turės galimybę ne tik sportuoti kartu su profesionaliomis kineziterapeutėmis, gauti naudingų konsultacijų sveikatos klausimais, bet tuo pačiu ir atrasti bendraminčių.

Senyvo amžiaus žmonių dalis visuomenėje sparčiai auga. Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos pranešimu apie senėjimą ir sveikatą (angl. Ageing and Health), prognozuojama, kad Lietuvoje 2030 m. pradžioje apie trečdalį (28,9 proc.) gyventojų sudarys 60 metų ir vyresni žmonės. Higienos instituto duomenimis, taip pat tikėtina, kad visuomenė ne tik toliau sparčiai sens, tačiau tuo pačiu ir dar daugiau sirgs.

Senjorus kamuoja ne tik fizinės, bet ir psichologinės problemos. „Senesnių žmonių gyvenimas dėl įvairių priežasčių dažnai esti sunkus. Socialinės psichologijos požiūriu prietarai, kankinanti gėda, nelankstūs įpročiai, įstrigimas viename socialiniame vaidmenyje ir statuso praradimas riboja žmogaus saviraišką. O jei dar miršta sutuoktinis, nebelieka artimų draugų, retėja susitikimai su giminėmis, pažįstamais, kaimynais, senas žmogus pasijunta izoliuotas ir vienišas“, –  teigia dr. Kęstutis Štaras, šiuo metu vadovaujantis VVSB.

Atviros mankštos – puikus būdas turiningam laiko praleidimui

Bendri grupiniai užsiėmimai yra itin naudingi, ypač senyvo amžiaus žmonėms. Tai puikus būdas pasirūpinti savo sveikata, išmokti pratimų, skirtų raumenų jėgos didinimui, lankstumo, ištvermės stiprinimui. Taip pat treniruočių metu bus lavinama pusiausvyra bei koordinacija, atliekami kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimai.

Pasitelkiant kineziterapiją – gydymą judesiu, gerinama ir išlaikoma kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinė būklė bei gera savijauta.

„Senstant didėja ir tikimybė susirgti, dažnai net keliomis ligomis iš karto. Fizinis aktyvumas gali suteikti pagyvenusiems asmenims realią galimybę pailginti savo aktyvaus ir nepriklausomo gyvenimo metus bei sumažinti funkcinį apribojimą bei socialinę izoliaciją. Neabejotinai pripažįstant fizinį aktyvumą svarbiu pagyvenusių asmenų gyvenimo kokybės rodikliu. Šie visuomenei atviri užsiėmimai yra svarbūs, nes juose ne tik sportuojama, bet ir susirandama draugų, bendraminčių tuo pačių ir pagerinama asmens sveikatos būklė“, – priduria K. Štaras.

„Senjorų sporto vasaros“ užsiėmimų, vedamų VVSB kineziterapeučių, vietos ir laikai:

Rasa Kločkova užsiėmimus veda Sapiegų parke trečiadieniais nuo 12.30 val. iki 13.30 val.

Dovilė Šimonytė-Šturienė užsiėmimus veda Vingio parke, prie estrados, antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 9.30 val. iki 10.30 val.

Agnė Novickienė užsiėmimus veda Bernardinų sode (senjorai laukiami prie pagrindinio įėjimo į parką)  trečiadieniais nuo 9.00 val. iki 10.00 val.

Dar daugiau atvirų užsiėmimų senjorams taip pat vyksta prie VRM rūmų (Žirmūnų g. 1E) pirmadieniais ir trečiadieniais: I grupė sportuoja nuo 8.30 val. iki 9.20 val.; II grupė – nuo 9.40 val. iki 10.30 val.; III – grupė nuo 10.50 val. iki 11.40 val. Taip pat mankštos vyksta ir antradieniais, ketvirtadieniais: IV grupė  –  nuo 8.30 val. iki 9.20 val.; V grupė  – nuo 9.40 val. iki 10.30 val.; VI grupė  –  nuo 10.50 iki 11.40 val. Mankštas  veda kineziterapeutė Rasa Kločkova.

Atvykus į mankštą, su savimi reikėtų turėti kilimėlį ar pledą pratimams ant žemės atlikti, taip pat rekomenduojama pasiimti ir vandes buteliuką.

Į mankštas senjorai kviečiami registruotis iš anksto, internetu: www.vvsb.lt

Užsiėmimai bus organizuojami visą vasarą. Esant prastoms oro sąlygoms, treniruotės nevyks.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.