Jau šį pavasarį, trečią sezoną iš eilės, balandžio 21 d. Vilniuje visus sveikatingumo mylėtojus ir šeimas suburs „Walmark“ masinės „Ėjimo varžybos“.

Nemokamo renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė tikina, kad tik pats žmogus geriausiai žino, kiek jis gali nueiti. Todėl kviečia kiekvieną pasivaržyti su savimi.

„Ėjimo varžybų“ iniciatorė neabejoja, kad šiais metais Verkių regioniniame parke varžybose ir vėl dalyvaus ankstesniuose ėjimuose dalyvavusios šeimos. Jos ne tik sugrįžta, tačiau ir papildomai atsiveda naujų šeimos narių ar draugų, rašoma organizatorių pranešime.

„Po ėjimo renginio dalyviai ateina nusifotografuoti. Tuomet jaučiuosi smagiai, nes prisimenu vaikus, dalyvavusius ir praėjusiais metais, prisimenu jų močiutes, prisimenu ir mamas. Žmonės man rodo, kaip auga vaikai, džiaugiasi savo pasiekimais ir gautais medaliais, taip pat papasakoja, ką nuveikė per metus“, – pasakoja V. Musvydaitė.

Varžybų dalyvių skaičius kasmet ženkliai auga. 2016 metais buvo virš 8 tūkst. dalyvių. Praėjusiais metais Vilniuje, Kaune, Anykščiuose ir Jūrmaloje dalyvavo virš 15 tūkst. žmonių. Dalyvių skaičiaus augimą skatina tai, kad čia yra svarbiausia dalyvauti, o ne būti pačiu greičiausiu. Ėjimas tampa dar vienu populiariu būdu praleisti laisvalaikį, bendrauti ir yra nemokama sveikatinimo pramoga.

Eidami virtualiomis trasomis, žmonės kartu sužino ir nemažai naujų dalykų. „#walk15“ programėlėje virtualiose trasose yra pristatomi įdomūs faktai, pasakojamos istorijos apie Lietuvos gamtos lobius. Ar įsivaizduojate, kaip atrodo plačialapė klumpaitė? Žinote, kad Vilniuje esančiam Riešės upeliui suteikta archajiška vardo reikšmė? Ar kas žinote, kad mes turime skiauterėtajį tritoną?

„15 tūkst. žingsnių, apie 10,5 km, – tokio ilgio yra trasos, per kurias einant galima ne tik bendrauti, bet ir pažinti gamtą. Paprastai jas visi dalyviai sėkmingai įveikia, o kartais sugeba netgi pakartoti antrą kartą. Tiesa, vaikams taikoma žymiai trumpesnis atstumas – 5 tūkst. žingsnių.  Bet ir tokio ilgio ėjimas teigiamai veikia vaikų emocinę ir fizinę raidą“, – pasakoja V. Musvydaitė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist