MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Irmantas Gelūnas
Sportas

Rekordinis Kalėdinis bėgimas – miesto gatvėse 3500 spalvingų bėgikų

Vienas ilgiausias tradicijas Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet sulaukė rekordinio kiekio dalyvių. Bėgti 43-iąjį kartą organizuojamoje šventėje užsiregistravo per 3500 Kalėdų senelių, snieguolių, nykštukų ar kitų įspūdingais kostiumais pasipuošusių personažų. Jie šiandien įveiks 12 km, 6 km ar 3 km distancijas. Vaikai bėga 200m „Nykštukų bėgime“.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

„Šiais metais pasiekėme dalyvių skaičiaus rekordą, malonu, kad susidomėjimas žieminiu bėgimo renginiu vis auga. Pirmieji dalyviai jau startavo 12 km bėgimo trasoje ir jau po geros valandos, susirinkę į šventę miestiečiai, galės pasveikinti pirmuosius nugalėtojus“, – davęs startą 12 kilometrų distancijai sakė varžybų direktorius Darius Valavičius.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

„Kalėdinis bėgimas yra tikra žiemos šventė, kuri apjungia net keletą svarbiausių kiekvieno mūsų gyvenimo aspektų. Pirmiausia – judėjimą ir sveikatą, gerą savijautą. Taip pat šventinį džiaugsmą, nes tiek daug pasipuošusių bėgikų gera nuotaika ir šventine dvasia tikrai užkrės visą miestą. Man labai džiugu ir tai, kad į šį bėgimą daugelis atvyksta ne po vieną, o su šeima, draugais, kolegomis. Šiandien startuos beveik du šimtai vien mūsų kolegų ir jų šeimos narių”, – sako pati startui besiruošianti „Eurovaistinės” valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

Prie tradicinės ir populiariausios šiame bėgime 12 kilometrų distancijos starto šiemet stojo 1140 dalyvių, kurie turi įveikti 2 ratus, vingiuojančius gražiausiomis senamiesčio gatvėmis. 12 kilometrų simbolizuoja 12 mėnesių. Panašus skaičius dalyvių šiemet pasirinko perpus trumpesnę distanciją.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

Visus finišą pasiekusius dalyvius organizatoriai kviečia pasivaišinti šilta arbata, o savanoriai ant kaklo pakabina stilizuotą snaigę atvaizduojantį medalį.

Iki šiol visuose bėgimuose sąžiningai dalyvavęs Šv. Kristoforo progimnazijos kūno-kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius šiemet stoja prie 6 km distancijos starto. Pasak bėgiko, per 43 bėgimo metus, renginys pasikeitė ir labai išaugo. „Pirmajame bėgime bėgo per 70 bėgikų, tradiciškai bėgdavome paskutinį metų sekmadienį. Dabar bėgame prieš Kalėdas, į jį įsijungė daug didesnis būrys žmonių”, – dalinosi V. Stanevičius.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

Renginio miestelyje tiek dalyvių, tiek ir bėgikų palaikyti atvykusių žmonių laukia keletas staigmenų. Spalvingus ir įmantrius kostiumus ant scenos bus kviečiamos parodyti bėgime dalyvaujančios organizacijos ir mokinių klasės. „Eurovaistinė“ siūlo kartu su artimaisiais, šeima ar bėgimo draugais atsikvėpti ant ledo sofos, išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ pasakoja plačiau apie akciją „Bėgu už“, fotografuotis galima tiek ant scenos, tiek prie „Visi mes Žmonės“ ar „Žiemą šalta, bėgti šilta“ raidžių.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

Prieš 6 km startą geros nuotaikos ambasadoriai #TiesiogAteik kompanija visus kviečia į bendrą muzikinį apšilimą ir įkraus energijos visai dienai su #LoveWarriorBox muzikine dėžute!

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas

43-iojo „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ rezultatai bus skelbiami renginio facebook paskyroje adresu: https://www.facebook.com/kaledinisbegimas

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Savaitgalį įvyko didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje

Donatas Andrijauskas

Plaukimo varžybose Vilniuje – olimpinis prizininkas bei pasaulio čempionai

Donatas Andrijauskas

Organizuojamas bėgimas į aukščiausią Baltijos šalyse verslo centro pastatą – „Europa“

Donatas Andrijauskas

Į populiariąsias Zumba treniruotes pagaliau įtraukti ir kūdikiai – pristatyta Zumbini treniruočių rūšis

Evaldas Činga

Sostinės įmonių darbuotojai kviečiami dalyvauti nemokamuose sąmoningo kvėpavimo užsiėmimuose

Made in Vilnius

12-ai sporto klubų sostinėje skirta 2,6 mln. eurų parama

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika