Šeštadienį Lietuvos sostinės Vingio parke startavo tradicinis Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Keli šimtai dalyvių stojo į kovą įvairiose rungtyse, o 50 km bėgime užfiksuoti du nauji Lietuvos rekordai.

Ištvermingiausi sportininkai bėgimą pradėjo 6 valandą ryto, bet Lietuvoje besitęsianti kaitra neleido nė trupučio atvėsti net ankstų rytą. Nepaisant to, tituluotas Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas sugebėjo pagerinti 50 km bėgimo Lietuvos rekordą.

Didesnės konkurencijos taip ir nesulaukęs A. Sorokinas finišavo per 3 val. 2 min. 38,4 sek. Buvęs šalies rekordas nuo 1987 metų priklausė Andrejui Jegorovui (3:04.15).

„Buvo labai sunku, nes bėgimą pradėjau per greitai. Pusiaukelėje buvo lūžis ir greitis pradėjo kristi. Po to bėgti buvo labai sunku. Apie 30 laipsnių karštis, saulė labai jautėsi. Ir nieko negali padaryti. Negelbėjo nei vanduo, nei niekas kitas. Tiesiog buvo karšta, – po finišo kalbėjo A. Sorokinas. – Rekordo planuose nebuvo, tiesiog kadangi bėgosi gana lengvai, nusprendžiau, kad gali pavykti. Ir tas pavyko.“

Sportininkas prisipažino, kad Lietuvoje per tokį karštį bėgti teko pirmą kartą ir net varžybose pietinėse šalyse, pavyzdžiui, Graikijoje, buvo vėsiau.

A. Sorokinas šiais metais planavo dalyvauti pasaulio 24 valandų bėgimo čempionate, bet jis buvo nukeltas į kitus metus. Siekti naujo pasaulio rekordo šioje rungtyje bėgikas mėgins rugpjūčio 28-29 dienomis varžybose Lenkijoje.

50 km bėgime Vilniuje tarp keturių greičiausiųjų pateko net dvi moterys. Antra finišavo Diana Banienė (3:27.3,7), ketvirta – Gitana Akmanavičiūtė (3:49.15,5). Trečias finišo liniją kirto Andrius Šipkinas (3:47.25,3).

D. Banienės rezultatas taip pat yra naujasis Lietuvos rekordas. Ankstesnis (3:29.37) priklausė Neringai Kaulinaitei.

„Pergalę lėmė sunkus darbas. Daug treniravausi ir tai davė rezultatą. Visgi apie tokį gerą rezultatą neturėjau net minties. Karštis tikrai buvo išbandymas, nes paprastai treniruojuosi anksti ryte arba vakare, kai būna vėsiau, o čia teko visą laiką bėgti per karštį. Vis dėlto turiu nuostabią komandą, kuri aprūpindavo ledukais ir vandeniu“, – pasakojo D. Banienė.

Tuo tarpu pagrindinėje rungtyje – 100 km bėgime – triumfavo Tomas Pryšmantas. Nyderlanduose gyvenantis lietuvis finišavo per 8 val. 1 min. 2 sek. Jam atiteko ir Lietuvos čempionato aukso medalis.

„Pakankamai gerai jaučiuosi kaip tokiame karštyje. Bėgant 100 km tokiame karštyje, reikia truputį pakovoti su savimi. Komanda padėjo, šaldė ledukais, padėjo atsigerti šaltą vandenį, tai kažkaip ištvėriau. Rezultatu tokiomis sąlygomis esu labai patenkintas. Pavyko nesulūžti ir subėgti pakankamai stabiliai visą distanciją“, – džiaugėsi T. Pryšmantas.

Po T. Pryšmanto finišo Vilnių užklupo smarki audra. Nors teko gelbėti rėmėjų stendus ir teisėjų palapines, organizatorių ir bėgikų nuotaikos tai nesugadino ir renginiui didesnės įtakos neturėjo.

Antrąją vietą 100 km bėgime užėmė Paulius Kovarskas (8:38.56), trečiąją – Aleksandras Karpinskis (9:10.28).

Tarp moterų triumfavo ir Lietuvos čempione tapo Deimantė Razukienė. Osle gyvenanti lietuvė alinančią distanciją įveikė per 10 val. 21 min. 34 sek.

Sidabro medalis atiteko Milenai Andriukaitytei (12:04.58), bronzos – Rasuolei Drazdauskienei (12:05.28).

Kaip visuomet didelio dėmesio susilaukusioje estafetėje 10×10 čempionės vardą dar kartą apgynė „F.O.C.U.S. running“ komanda. Ji finišavo per 6 val. 1 min. 2,4 sek.

Antrąją vietą užėmė „Origami runners 1“ bėgikai (6:23.37,4), trečiąją – „F.O.C.U.S. running“ antroji komanda (7:15.33,3).

„F.O.C.U.S. running“ duetas triumfavo ir estafetėje 2×10 km. Jo rezultatas – 1 val. 8 min. 53 sek. Antrąją vietą užėmė „OCR Lithuania“ (1:09.33), trečiąją – „Per viduriuką“ (1:09.52).

Pirmą kartą Vilniaus 100 km bėgimo renginyje suorganizuotame 10 km bėgime nugalėtojais tapo Mindaugas Zakarka (36.32) ir Monika Elenska (39.31).

Dar keliasdešimt dalyvių galėjo išbandyti savo jėgas virtualiame 10 km bėgime. Visi renginio dalyviai gavo Vilniaus 100 km bėgimo medalius.

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą rengia Vilniaus miesto savivaldybė, asociacija „Sporto renginiai“, VšĮ „Active Vilnius“ ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.