Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Sveikas miestas“ pristato nemokamas treniruotes naujai įrengtoje 100 km trasoje aplink Lietuvos sostinę. Iki rugsėjo pabaigos vyks net 11 užsiėmimų gražiausiose Vilniaus vietose, todėl kiekvienas norintis galės susipažinti su bekelės bėgimo specifika ir galbūt įveikti visus 100 km.

Nauja 100 km trasa aplinkui sostinę visuomenei buvo pristatyta birželio viduryje. Ji skirta judėti pėsčiomis ar bėgte visiems, mėgstantiems aktyvią ir sveiką gyvenseną, profesionalams ir dar tik pradedantiems pažintį su bekelės (trail) bėgimu.

„Ši trasa yra unikali, skirta bėgimui arba ėjimui. Ji driekiasi per beveik visus miesto pažintinius takus, neatrastomis Vilniaus vietomis. Sudarydami trasą, stengėmės, kad būtų kuo mažiau asfalto, o žmonės atrastų tokį Vilnių, kokio dar nėra matę. Tie sportininkai, kurie nemėgsta bėgioti asfaltu, turės treniruočių bazę ir galės kiekvieną dieną įveikti skirtingą atkarpą“, – pasakojo vienas trasos sudarytojų, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos (LOSF) narys Vilius Aleliūnas.

Bekelės bėgimo treneriai nemokamas treniruotes ves nuo liepos 20 dienos. Kiekvieną pirmadienį, 18 valandą, treniruotės vyks vis kitoje trasos atkarpoje. Pirmasis užsiėmimas vyks nuo Stalo kalno iki Pučkorių atodangos.

„Treniruotėse sieksime žmones supažindinti su bekelės bėgimu. Taip pat visi galės pamatyti šią trasą ar surasti nebandytą atkarpą. Bekelės bėgimas šiek tiek skiriasi nuo asfaltinio bėgimo. Čia reikia visiškai kitokių įrankių, inventoriaus, taip pat – kitokio pasiruošimo. Trasoje daug įkalnių, nuokalnių. Reikia nepervertinti savo jėgų. Tam ir bus skirtos šios lengvos treniruotės, – aiškino V. Aleliūnas. – Planas yra surinkti dvi grupes. Turėsime du vedlius-trenerius. Viena grupė bus vėžlių, kita – kiškių. Viena grupės bus tiems, kurie greičiau norės įveikti trasą, kita – lėčiau bėgantiems“.

Iš viso trasą sudaro 10 atkarpų. Kadangi vieną atkarpą sudaro 19 km, ji bus padalinta į dvi dalis, o užsiėmimų skaičius bus 11.

„Galima ateiti ir vieną kartą, susipažinti su žymėjimais, ženklais ir vėliau savarankiškai sau patogiu laiku įveikti visą trasą, bet kviečiu visus pasidaryti sau iššūkį ir kartu įveikti visą trasą“, – teigė V. Aleliūnas..

Pasirengti bėgimui padės specialiai takui aplink Vilnių sukurta svetainė www.vilnius100km.lt, kur galima rasti ne tik trasos atkarpų žemėlapius, aprašymus, bet ir parsisiųsti programėles į savo mobiliuosius.

Neabejojama, kad ši nuostabaus grožio trasa sulauks daug teigiamų atsiliepimų ir didelio bekelės bėgikų susidomėjimo. Trasos iniciatoriai sieks, kad ateityje ši Vilniaus trasa pritrauktų ir sportininkus iš užsienio.

„Planas yra čia surengti dideles tarptautines varžybas, kuriose dalyvautų žmonės iš viso pasaulio“, – pabrėžė V. Aleliūnas.

Nemokamų treniruočių tvarkaraštis ir vietos

Liepos 20 d. pirmadienis, 18:00 Stalo kalnas – Pučkorių atodanga;

Liepos 27 d. pirmadienis, 18:00 Pučkorių atodanga – Tuputiškių serpantinas;

Rugjūčio 3 d. pirmadienis, 18:00 Tuputiškių serpantinas – Burbiškės;

Rugpjūčio 10 d. pirmadienis, 18:00 Burbiškės – Senasis Vilniaus kelias;

Rugpjūčio 17 d. pirmadienis, 18:00 Senasis Vilniaus kelias – Pasakū parkas;

Rugpjūčio 24 d. pirmadienis, 18:00 Pasakų parkas – Šeškinės ozas;

Rugpjūčio 31 d. pirmadienis, 18:00 Šeškinės ozas – Verkiai;

Rugsėjo 7 d. pirmadienis, 18:00 Verkiai – Žalieji ežerai;

Rugsėjo 14 d. pirmadienis, 18:00 Žalieji ežerai – Verkiai;

Rugsėjo 21 d. pirmadienis, 18:00 Verkiai – Antakalnis;

Rugsėjo 29 d. pirmadienis, 18:00 Antakalnis – Stalo kalnas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.