MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Sportas

Naujajame Fabijoniškių baseine bus rengiamos dvigubos tarptautinės varžybos

Kovo 30-31 dienomis į naująjį Fabijoniškių baseiną Vilniuje sugūžės šimtai plaukikų iš Europos ir Azijos. Būtent čia vyks V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bei didelio susidomėjimo iš užsienio susilaukiantis Eurazijos taurės turnyras.

„Labai džiugu, kad Vilnius pagaliau turi tokio lygio baseiną. Jis ir buvo statytas tam, kad čia galėtų vykti įvairaus lygio varžybos. Tai bus pirmas didelis tarptautinis renginys šiame baseine ir tikimės, kad tokių galėsime suorganizuoti ir daugiau. Neabejojame, kad baseinas padės kelti Lietuvos plaukikų lygį, o mes sieksime būti numeris vienas Lietuvoje, – kalbėjo baseiną administruojančios viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. – Jokių rūpesčių artėjant renginiui nėra, nes turime puikią ir patyrusią komandą, kuri Vilniuje sėkmingai organizuoja įvairius renginius“.

V. ir V. Katkevičių atminimo taurės varžybos bus antrasis Baltijos veteranų taurės „Supermasters“ serijos etapas. 

„Prieš penkerius metus Kauno plaukimo federacija perėmė šių varžybų organizavimą ir jos greitai tapo tarptautinėmis“, – džiaugėsi Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška. 

„Supermasters“ varžybos išplėtė savo geografiją ir dabar vyksta penkiose šalyse. Dėl prizų bus kovojama kiekviename etape, bet bendroje įskaitoje bus susumuoti trijų geriausių etapų rezultatai ir paskelbti čempionai.

„Šios varžybos ypatingos tuo, kad taškai skaičiuojami ne kaip Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) varžybose, o pagal amžiaus koeficientą. Kiekvienas plaukikas pagal savo amžių gauna skirtingą koeficientą. Dėl to visų dalyvių galimybės laimėti suvienodėja“, – aiškino A. A. Juodeška.

Baltijos taurės veteranų varžybos rengiamos penktą sykį, o „Supermasters“ statusu jos organizuojamos trečią kartą. Iš pradžių jose dalyvavo apie 30 žmonių, o praėjusiais metais vykusiame renginyje Radviliškyje jau varžėsi 155 dalyviai.

Pirmasis Baltijos taurės „Supermasters“ varžybų etapas vyko Latvijos sostinėje Rygoje. Vilniuje vyksiantis etapas bus antras, o likę bus suorganizuoti Kaliningrade (Rusija), Olštyne (Lenkija) ir Taline (Estija). 

Naujasis Fabijoniškių baseinas buvo pasirinktas neatsitiktinai. Jam tai bus vienas svarbiausių išbandymų nuo atidarymo praėjusių metų pabaigoje.

„Visą laiką galvojame, kaip populiarinti V. ir V. Katkevičių atminimo varžybas, todėl nusprendėme neapsiriboti vien Kaunu. Praėjusiais metais varžybas rengėme naujajame Radviliškio baseine, o šįkart išbandysime naująjį baseiną Vilniuje. Labai smagu dirbti su jauna ir darnia „Sveiko miesto“ komanda. Taip pat Vilnius yra patogus dėl susisiekimo su užsieniu, todėl dalyvių skaičius turėtų augti“, – pabrėžė A. A. Juodeška.

Tuo tarpu Eurazijos taurės varžybos pirmą kartą vyks ne 50 m, o 25 m ilgio baseine. Pasak A. A. Juodeškos, susidomėjimą šiomis varžybose išreiškė apie 70 šalių sportininkai. Naujasis Fabijoniškių baseinas taip pat vilioja ir daugybę Lietuvos plaukimo veteranų, dar neturėjusių galimybės išbandyti naująjį objektą. 

„Esame realistai. Jeigu atvyks 10 šalių atstovai, bus gerai, o jei 15 – labai gerai. Bet gali būti ir daugiau, sunku prognozuoti. Dalyvių skaičius turėtų augti. Kadangi varžybos vyks sostinėje, jose turėtų dalyvauti nemažai vilniečių, kurie norės išbandyti naująjį baseiną“, – teigė A. A. Juodeška.

Dar viena svarbi naujovė – Eurazijos varžybose bus integruoti ir neįgalieji sportininkai. Čia galės startuoti plaukikai su judėjimo ir regėjimo negaliomis, todėl žiūrovai galės išvysti paralimpinių žaidynių dalyvius, planetos rekordininkus ir čempionus.

Dominykas Genevičius (ELTA)

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
abra Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
abra
Skaitytojas
abra

nusimato rimtos varzybos , mums jú trūksta!

Panašūs pranešimai

Savaitgalį įvyko didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje

Donatas Andrijauskas

Plaukimo varžybose Vilniuje – olimpinis prizininkas bei pasaulio čempionai

Donatas Andrijauskas

Organizuojamas bėgimas į aukščiausią Baltijos šalyse verslo centro pastatą – „Europa“

Donatas Andrijauskas

Į populiariąsias Zumba treniruotes pagaliau įtraukti ir kūdikiai – pristatyta Zumbini treniruočių rūšis

Evaldas Činga

Sostinės įmonių darbuotojai kviečiami dalyvauti nemokamuose sąmoningo kvėpavimo užsiėmimuose

Made in Vilnius

12-ai sporto klubų sostinėje skirta 2,6 mln. eurų parama

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika