Sportas

Nauja ėjimo trasa Vilniuje – ką atras dalyviai?

Nemažai kas daugiau ar mažiau yra girdėję apie Žaliuosius ežerus. Tačiau ar žinote, kur jie yra, kodėl ežerai yra taip vadinami, kiek jų yra, kokie kiti objektai stūkso šalia? Visa tai ir daugiau galite sužinoti sudalyvavę nemokamose Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybose“.

Ežerai, miško keliukai, grynas oras, gamtos tyluma ir didybė. Visa tai pajusite, jei dalyvausite Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybose“ Vilniuje, vyksiančiose balandžio 22 dieną, Verkių regioniniame parke. Ne tik susipažinsite ar iš naujo atrasite Vilniaus apylinkes, bet ir turėsite progą aktyviai, sveikai ir turiningai praleisti šeštadienio popietę su šeima ar draugais.

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybų“ trasą Verkių regioniniame parke, Žaliųjų ežerų apylinkėse, sudaryti padėjo archeologas, orientavimosi sporto bei turistinių žygių mėgėjas Valdemaras Šimėnas.

 

Renginio trasą Vilniuje šįkart sudarys keturios zonos – 5 000 (apie 3,5 km), 10 000 (apie 7 km), 13 000 (apie 9 km) ir 15 000 žingsnių (apie 10,5 km). Verkių regioninio parko 13 000 žingsnių zonoje nuo Verkių regyklos galėsite pasigrožėti atsiveriančia panorama, daugiau sužinoti apie Verkių regioninį parką, direkcijos vykdomas veiklas ir renginius.

„Tai viena iš išvaizdžiausių Vilniaus apylinkių vietų. Čia yra ežerų, geras ir patogus miško takelių tinklas, Balsio ežero paplūdimys – mėgstama poilsiautojų vieta vasarą. Eidami šia trasa aplankysite ne taip seniai atrastą Didžiųjų Gulbinų piliakalnį. Kai kur pasitaikys sudėtingesnės trasos vietos, su siauriais takeliais, tačiau ėjimas bus smagus, atsivers gražios ežerų panoramos“, – apie Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybų“ trasą pasakojo jos sudarytojas V.Šimėnas.

 

„Eikime į saugomas vietas ir saugokime jas pažindami, – atvykti į Verkių regioninį parką ragina direktorė Jolanta Radžiūnienė. – Žaliųjų ežerų apylinkės iškirtinės tuo, kad čia auga didžiausia Lietuvos orchidėja Plačialapė klumpaitė. Ją galėsime išvysti eidami varžybų trasoje.  Galime ja grožėtis, mėgautis, fotografuoti, tačiau jokiu būdu negalima jos skinti, nes tai retas ir nykstantis augalas.“

Prie „Sveikatinės“ 5 000 žingsnių šeimos zonos, kuri bus įkurta pietiniame Gulbino ežero gale, vingiuoja Riešės upelis. Archeologas pažymėjo, jog šioji dalis yra rečiau lankoma, tad turėtų būti daugeliui renginio dalyvių įdomi.

„Ši nauja trasa nėra lengva, joje yra nemažai nusileidimų ir pakilimų, tokį reljefą mums paliko ledynai, tačiau ėjimas turėtų būti išties smagus, įdomus ir naudingas“, – išbandytą trasą komentavo Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direktorė Jolanta Radžiūnienė.

 

Dalyvius, besiruošiančius dalyvauti varžybose, J.Radžiūnienė kviečia atkreipti dėmesį į trasoje pasitaikysiančius kurmiarausius arba labiau nuvaikščiotus takus – pamatysite kad šios vietos dirvožemis yra pilkas, tai rodo, kalkių perteklių. Ežerų vanduo taip pat kalkingas, dėl šios priežasties vandens telkiniai ir yra žalios spalvos.

Tėvams, norintiems dalyvauti su kūdikiais vežimėliuose, rekomenduojama eiti iki „Sveikatinės“ 5 000 žingsnių šeimos zonos ir grįžti iki finišo, mat toliau trasa gali būti per daug sudėtinga ir nepatogi dėl kalvotų vietovių ir siaurų takelių. Kai kurie jauni tėveliai, ėjimo varžybų dalyviai, pasakojo, kad renginyje planuoja dalyvauti su nešynėmis, tad tai – patogiausia išeitis norint dalyvauti su kūdikiais. 5 000 žingsnių zonoje tėveliai, kol įveiks visą 15 000 žingsnių trasą, profesionalių trenerių ir kineziterapeutų priežiūrai galės palikti atžalas nuo 4 metų. Vaikus rekomenduojama pasiimti einant nuo finišo iki 5 000 žingsnių zonos trumpesniuoju taku (žemėlapyje pažymėta geltonai).

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“ Vilniuje vyks balandžio 22 dieną, startas – 12 val. Balsio ežero paplūdimyje. Startuoti bus galima ir bet kada vėliau, nes renginio dalyvių laikas nebus skaičiuojamas – pirmų vietų šiose varžybose nėra, tačiau visi bus apdovanoti rankų darbo mediniais medaliais, o masiškiausia mokykla, darželis, įmonė, klubas ar šeima bus apdovanoti specialiais organizatorių ir rėmėjų prizais.

 

Nemokama registraciją ir daugiau informacijos rasite čia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button