Sportas

„Lteam konferencijoje“ patirtimis dalinosi tiek olimpiečiai, tiek politikai

Sveika visuomenė – realybė ar utopija? Kaip viešojoje erdvėje reikėtų spręsti komunikacijos krizę? Ar profesionalus sportas ir motinystė – suderinama? Kokio psichologinio pasirengimo reikia, norint pasiekti aukščiausių rezultatų? Kaip pritraukti lėšų sporto projektams?Apie tai svarbiausiame sporto gerbėjų ir profesionalų renginyje „LTeam konferencija“ vykusiame rugsėjo 13-ąjąsporto klube „Impuls“ diskutavo žymiausi žinomi ir gerbiami sporto, politikos, verslo, komunikacijos ir kultūros atstovai.

Sporto klube „Impuls“ vykusiame renginyje susirinko gausus būrys skirtingų sričių profesionalų: sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Pasaulio ir Europos disko metimo čempionas Andrius Gudžius, LTOk prezidentė, olimpinė šaudymo čempionė Daina Gudzinevičiūtė, Tele2 komunikacijos vadovas Andrius Baranauskas, „Virtuvės mitų griovėjų“ idėjinis lyderis Alfas Ivanauskas, Olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, teatro ir kino aktorius Marius Repšys ir kt. Lankytojų laukė ne tik diskusijos, bet ir praktiniai užsiėmimai – pietų pertraukėlių metu „Impuls“ treneriai dalinosi patarimais kaip atsistatyti po gimdymo ir pristatė stiprinančius balanso pratimus kiekvienai dienai.

 

Konferencijoje sau aktualią temą galėjo rasti kiekvienas – tiek profesionalus sportininkas, tiek tas, kuris nežino kaip atgauti prarastas formas ar net neįsivaizduoja kaip reikėtų tinkamai sportuoti nepakenkiant sveikatai.

„Lteam konferenciją“ pradėjusioje paskaitoje „Sveika visuomenė: Utopija ar realybė?“ buvo keliamas klausimas kaip sveika gyvensena siejasi su šalies turtingumu ir ar galime pakeisti įpročius tų, kurie tam tikru ritmu gyvena jau 40-50 metų. Sveikatos apsaugos ministras paklaustas kaip galėtų apibūdinti gerą sveikatą teigė, jog ji tokia, kai apie sveikatą net nereikia galvoti. Aršioje diskusijoje tarp ministro, Olimpinės rinktinės vyriausiojo gydytojo, sveikatingumo ekspertės dr. Simonos Pajaujienės ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto direktoriaus Žilvino Šilėno buvo daug nesutarimų, nuomonės daugelių klausimų nesutapo. Ž. Šilėnas tikino, kad dabar su suaugusiais žmonėmis elgiamasi kaip su vaikais, nurodant jiems kaip elgtis ir ką valgyti. Tai, anot jo, labiau primena niūrią distopiją nei utopiją. 

 

Paskaitoje apie sporte vykusias krizes, Vilniaus „Ryto“ klubo vadovas Darius Gudelis prisiminė, kad krizės ne visuomet reiškia nesėkmes – po jų gali sekti didelė sėkmė, jei tik sugebi neigiamą dėmesį konvertuoti į teigiamą. Jam pritarė Andrius Baranauskas primindamas, kad ne tik komunikacijos komanda yra atsakinga už krizių valdymą – sportininkai turi žinoti kaip elgtis ir bendrauti, kad krizių apskritai būtų galima išvengti. Paprašęs visus salėje esančius sportininkus pakelti rankas, A. Baranauskas patarė komunikuoti, ypač su žurnalistais, „kaip su mylima žmona“, savo žodžius argumentuodamas tuo, jog finansavimo ar gerbėjų niekada nebus tiek, kiek norėtųsi, jeigu iš sportininkų pusės nebus tinkamos komunikacijos ir tinkamo bendravimo su žurnalistais.

Olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas savo milžiniško populiarumo sulaukusioje paskaitoje ne tik demonstravo įvairius sportinius pratimus, bet ir pasakojo apie treniruoklių žalą bei laužė stereotipus sakydamas, kad sportas tikrai ne visuomet yra lygu sveikatai ir geriau būnant geros nuotaikos suvalgyti mėsainį, nei blogos nuotaikos versti save valgyti kažką sveiko – pavyzdžiui, obuolį.

 

Apie vis daugiau ir daugiau dėmesio sulaukiantį elektroninį sportą paskaitą skaitė „Game on“ marketingo ir komunikacijos vadovas Šarūnas Kubilius. Nors „LTeam konferencijoje“ susirinko nemažai tradicinio sporto gerbėjų, jis patraukė dėmesį sakydamas, jog elektroninio sporto rinka auga taip sparčiai, kad realu, jog jis galėtų užsitarnauti pelnytą vietą Olimpinėse žaidynėse. Vis dėlto, nors rinka per pastaruosius metus išaugo du kartus ir šiuo metu yra verta beveik milijardo dolerių, kaip elektroninio sporto trūkumus Š.Kubilius įvardijo ginčą dėl smurto kompiuteriniuose žaidimuose, būtinosios infrastruktūros trūkumą, o ir gerų specialistų – trenerių, komandų psichologų trūkumą.  

Diskusijoje apie aukščiausius sporto pasiekimus ir motinystę mintimis dalinosi Europos krepšinio čempionė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, olimpietė, maratono bėgikė Diana Lobačevskė bei sprinterė, septynių Lietuvos rekordų autorė Agnė Šerkšnienė. J.Štreimikytė-Virbickienė tikino, kad motinystė tik pakylėjo sporto pasiekimus į kitą lygmenį, išmokydama paskirstyti energiją protingai, aikštelėje nenaudoti nereikalingų judesių, veltui neeikvoti jėgų. Visos sportininkės sutartinai tvirtino, kad motinystė padėjo ugdyti kantrybę ir dar stipriau siekti savo tikslų – Diana Lobačevskė teigė, kad net bemiegės naktys po antrosios dukros gimimo nebuvo tokios sunkios, kai prieš akis buvo aiškus tikslas – Rio de Žaneiro Olimpinės žaidynės.

 

Konferenciją vainikavo dviejų kultūros atstovų – dainininko, režisieriaus, aktoriaus, kompozitoriaus Vido Bareikio ir kino bei aktoriaus Mariaus Repšio diskusija apie karjeros bei sporto suderinamumą. Ilgus metus sportavę vyrai dalinosi mintimis apie tai, kada sportas ima valdyti tave, o ne tu jį, pasakojo apie drastiškus išvaizdos pasikeitimus. M. Repšys prisiminė laikus, kuomet visa diena būdavo paskirta tik sportui, o planams pasikeitus ir negalėjus pasportuoti, diena atrodydavo nepavykusi. Vidas Bareikis juokėsi, kad stovėjimas duše po treniruotės – geriausia sporto dalis: „Stovi duše, pavargęs ir sakai sau: aš ne erkė, ne parazitas, šiandien padariau kažką naudingo.“ Abu kultūros atstovai teigė, kad savo žinomumą ir populiarumą nori panaudoti ne tik kultūros populiarinimui, bet ir sportiškumo skatinimui. Vis dėlto abu pabrėžė, kad visuomet geriausia atrasti balansą ir aukso vidurį tarp kūno ir proto puoselėjimo.  

LTeam konferenciją“ organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.Tai – jau antroji „LTeam konferencija“.

Autorė: Patricija Tilvikaitė

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button